اگر می خواهید بدون نگرانی بابت هزینه های پزشکی در انگلیس زندگی کنید ، بیمه درمانی برای دانشجویان بین المللی در انگلستان یکی از فاکتور ای اصلی مهاجرت تحصیلیست. تعداد دانشجویان بین المللی در انگلستان طی این سالها به سرعت افزایش یافته است وهمچنان ادامه دارد. این کشور یکی از محبوب ترین مقصد مطالعاتی در بین دانشجویان بین المللی است و به غیر از داشتن یکی از بهترین سیستم های آموزش در جهان ، دارای سیستم معروف بهداشت ملی است که به عنوان خدمات ملی بهداشت (NHS) نیز شناخته می شود. تا پایان مطلب همراه موسسه کالج ملل باشید.

بیمه درمانی انگلستان برای دانشجویان

از سپتامبر سال ۲۰۱۹ ، تعداد ۲۷۶٫۸۸۹ ویزا دانشجویی و دانش اموزی  برای انگلستان صادر شده است و همانطور که پیش تر اشاره گردیم این تعداد رو به افزایش است. تعدادی از بهترین دانشگاه های جهان در این کشور وجود دارند. آموزش دروس و تدریس با کیفیت بالا انجام میشود و علاوه بر این ، دانشجویان بین المللی در انگلستان از محیط متنوع و پذیرایی برخوردار هستند و در آنجا احساس راحتی می کنند که هم از معاشرت و هم تحصیل لذت ببرند. در ادامه در مورد بیمه درمانی برای دانشجویان بین المللی در انگلستان اطلاعاتی کسب خواهید کرد.

آیا برای تحصیل در انگلستان به بیمه درمانی احتیاج دارم؟

اگر یک دانشجوی بین المللی هستید که به انگلستان می روید ، پس بله ، به بیمه درمانی احتیاج دارید. با این وجود ، بیمه درمانی شما به طول برنامه تحصیلی تان بستگی دارد. درواقع، تنها در صورتی میتوانید به خدمات ملی بیمه درمانی (NHS) دسترسی داشته باشید که متقاضی تحصیل در انگلستان در مئت ۶ ماه یا بیشتر باشید. در غیر این صورت ، باید یک شرکت بیمه خصوصی را انتخاب کنید. همچنین اگر به صورت توریستی سفر میکنید هم باید بیمه درمانی خصوصی را اخذ کنید.

چرا بیمه درمانی برای دانشجویان بین المللی در انگلستان مهم است؟

در مرحله اول ، داشتن بیمه درمانی به این معنی است که می توانید به خدمات باکیفیت در بیمارستان ها ، دفاتر خصوصی ، اورژانس ها و موارد دیگر دسترسی پیدا کنید. در صورت بروز هرگونه اتفاق ، نیازی به نگرانی در مورد لوایح پزشکی نخواهید بود ، بنابراین از اقامت راحت و بی دغدغه در انگلیس لذت خواهید برد.

علاوه بر این ، بیمه درمانی یکی از اصلی ترین ملزومات هنگام درخواست ویزا ، نه تنها در انگلیس ، بلکه در هرجای دیگر است. بنابراین ، به دست آوردن بیمه درمانی ، از NHS یا هر ارائه دهنده خصوصی دیگر ، ضروری است.

دانشجویان بین المللی تنها کسانی نیستند که به بیمه خدمات درمانی نیاز دارند ، این خدمات در اختیار ساکنین نیز هست. با این حال ، یکی از دلایلی که بیمه درمانی به ویژه برای دانشجویان بین المللی اهمیت دارد ، این است که اطمینان می دهد دانشجویان با وجود دور بودن از کشور و خانواده خود ، درمورد هزینه های پزشکی نگران نباشند.

 

سرویس ملی بهداشت (NHS) چه چیزی را برای دانشجویان بین المللی در انگلستان پوشش می دهد؟

خدمات ملی بهداشت ، همانطور که قبلاً نیز گفته شد ، یکی از محبوب ترین خدمات بیمه درمانی در جهان است. دانشجویان بین المللی تنها در صورتی که برنامه تحصیلی آنها ۶ ماه یا بیشتر باشد می توانند به NHS دسترسی داشته باشند  در غیر این صورت ، آنها مجبورند سایر خدمات بیمه درمانی خصوصی در انگلستان را بررسی کنند. خدمات بهداشت ملی بسیاری از مزایا را در بر می گیرد ، در حقیقت، شما خدمات مشابه ساکنان انگلیس را دریافت خواهید کرد. NHS ویزیت پزشک عمومی ، ویزیت های مطب ، معالجه فوریت های پزشکی ، روانپزشکی و موارد دیگر را ارائه می دهد.

اگر واجد شرایط NHS باشید از خدمات زیر بهره مند خواهید بود:

  • با پزشک معالج خود مشورت کنید
  • معالجه در بیمارستان به علت حوادث یا فوریت های پزشکی
  • درمان در بیمارستان که توسط پزشک معالج شما صورت میگیرد
  • خدمات زایمان
  • خدمات پیشگیری از بارداری

با این وجود برای داروهای تجویز شده و سایر خدمات پزشکی نظیر واکسیناسیون مسافرتی ، دندانپزشکی و درمانهای نوری باید هزینه مربوطه پرداخت شود و شامل بیمه درمانی انگلستان نمی‌شوند .

ساکنان انگلیس ، ولز و اسکاتلند در صورت نیاز به کمک می توانند با شماره ۱۱۱ تماس بگیرند اما این یک اورژانس نیست (یک سرویس ۲۴ ساعته از طریق تلفن) …

منبع : بلاگ Study In UK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *