بورسیه تحصیلی کانادا : معرفی انواع بورس‌های تحصیلی کشور کانادا

blank

گرچه تحصیل در کانادا نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر همانند انگلستان و آمریکا مقرون به صرفه تر است ، اما هنوز هم می تواند برای دانشجویان بین المللی گران باشد. با توجه به شهریه ای که اغلب ده‌ها هزار دلار در سال هزینه می کنند ، بسیاری از دانشجویان هزینه ها را به سختی پرداخت می کنند. خبر خوب موسسه کالج ملل این است که برای دانشجویان بین المللی که در کانادا تحصیل می کنند بورسیه تحصیلی هم وجود دارد، برای اطلاع از بورسیه تحصیلی کانادا تا انتها همراه ما باشید.

بورسیه تحصیلی کانادا

 

بورسیه های تحصیلی کانادا یک روش عالی برای کاهش هزینه های تحصیل دانشجویان هستند، اما نحوه کار این جوایز می تواند گیج کننده باشد. برای کمک به شما در درک انواع کمک های مالی موجود ،کالج ملل انواع بورس های تحصیلی را در اختیار دانشجویان بین المللی در کانادا قرار داده است.

بورسیه تحصیلی کانادا بر اساس شایستگی

بورسیه تحصیلی شایسته بر اساس سطح موفقیت دانشجویی اعطا می شود و وضعیت مالی را در نظر نمی گیرد. این جوایز به طور معمول به دانش آموزان با سطح بالایی از موفقیت در دانشگاهیان ، دو و میدانی ، هنرها یا کارهای برجسته جامعه اهدا می شود.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه / کالج

بیشتر دانشگاه ها و دانشکده ها بورس های تحصیلی خود را به دانشجویان ارائه می دهند.اما از آنجایی که تعداد این بورس ها محدود و ناچیز هست برای گرفتن آن باید به سرعت اقدام کرد.

بورسیه‌های مالی

بورسیه های مالی به دانشجویانی اعطا می شود که نیاز مالی دارند. تقریباً بسیاری از این بورسیه های تحصیلی فقط در اختیار ساکنین کانادا است ، برخی نیز برای دانشجویان بین المللی نیز وجود دارد.برای اطلاع از واجد شرایط بودن باید با کالج ملل و دانشگاه مورد نظر خود در ارتباط باشید.

بورسیه‌های بودجه دولتی

این بورسیه هایی است که توسط دولت کانادا در اختیار دانشجویان بین المللی قرار میگیرد. این بورسیه های دولتی در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد موجود است.

بورسیه های تحصیل در کشور کانادا

بورس تحصیلی مستقر در کشور به دانشجویان کشورهای خاص یا مناطق در حال توسعه اعطا می شود. در اوایل سال جاری ، کانادا برنامه ای را با ۶۵۰ بورس کالای کوتاه مدت برای دانشجویان آمریکای لاتین  در نظر گرفته است.

بورس های اختصاصی با بودجه خصوصی

در این بخش ، بسیاری از مشاغل و اهدا کنندگان خصوصی هستند که بورس های تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی تعیین می کنند. غالباً این بورس به صورت محدود و به برخی از  مناطق خاص تعلق دارد.

بورس های تحصیلات تکمیلی

علاوه بر بورسیه های تحصیلات تکمیلی ، جوایز مالی زیادی نیز در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می گیرد که در سطح کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند. به طور مثال:

بورسیه های تحصیلی تکمیلی وانیر کانادا

این بورس یکی از پردرآمدترین بورس های تحصیلی در کانادا ست که برای دانشجویان دکترا در نظر گرفته شده است. به ازای هر سه سال ۵۰ هزار دلار  در نظر گرفته شده و می توان از آن برای مدرک دکترا استفاده کرد. دولت کانادا بورس تحصیلی وانیر را برای کمک به جذب و حفظ کلاس های دکتری معرفی کرده است. دانشجویان ،کانادا را به عنوان یک رهبر جهانی در زمینه تحقیق و آموزش عالی می دانند.

لازم است بدانید که فقط ۱۶۷ مورد از این بورسیه ها اعطا می شود و دانشجویان باید واجد شرایط علمی ، پتانسیل تحقیق و کیفیت رهبری باشند تا واجد شرایط باشند.

 

بورسیه های تحصیلی تکمیلی کانادا

 

این بورس برای دانشجویان بین المللی در رشته های علوم طبیعی یا مهندسی تحصیلات تکمیلی است و به مدت سه سال در  هر سال به مبلغ ۲۱۰۰۰ دلار  به دانشجویان بین المللی تعلق می گیرد.

 

بورسیه تحصیلات تکمیلی انتاریو

 

بورسیه تحصیلات تکمیلی انتاریو توسط دولت انتاریو تأمین می شود و مبتنی بر شایستگی است که در کلیه رشته های تحصیلی دانشگاهی در دسترس همه دانشجویان – از جمله دانشجویان بین المللی است. این جایزه برای دو دوره تحصیل پی در پی به مبلغ ۱۰،۰۰۰ دلار و ۱۵،۰۰۰ دلار برای سه دوره مطالعه متوالی ارزش دارد.

 

دانشجویان باید برای واجد شرایط بودن :

در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا در دوره های تحصیلات تکمیلی ثبت نام کنند.

برای سال تحصیلی که تقاضای خود را ارسال کرده است ، در یک برنامه تمام وقت به مدت دو یا چند ترم (در کل ۲۱ تا ۵۲ هفته) ثبت نام کنند.

 

منبع : بلاگ Apply Board

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *