آنچه پس از برنده شدن در لاتاری آمریکا باید انجام داد

آنچه پس از برنده شدن در لاتاری آمریکا باید انجام داد

اگر در لاتاری آمریکا برنده شده اید، تبریک می گوییم. حالا وقتش رسیده یک سری مراحل پس از برنده شدن در لاتاری آمریکا را مورد بررسی قرار دهید. در این مقاله گام به گام از مراحل پس از برنده شدن در لاتاری آمریکا را توضیح می دهیم. مدارکی که نیاز دارید را لیست می کنیم و همینطور شرایط آمادگی برای حضور در روز مصاحبه را توضیح می دهیم. دقت کنید که هزینه هایی که می کنید حتی اگر برای شما ویزا صادر نشود، غیر قابل استرداد است و باید به این موضوع دقت کافی داشته باشید و همه جوانب را بسنجید.

مراحل اولیه پس از برنده شدن در لاتاری آمریکا

در ابتدا می بایست فرم درخواست ویزای آمریکا را پر کنید. این فرم با عنوان FORM DS-260 شناسایی می شود و برای پر کردن آن باید زبان انگلیسی انتخاب شود. در این فرم اطلاعاتی از قبیل، اطلاعات هویتی، محل کار یا تحصیل، سوابق کیفری و شرایط تاهل و … سوال می شود. دقت کنید اگر در زمان ثبت نام لاتاری مجرد بوده اید اما پس از برنده شدن در لاتاری آمریکا، شرایط شما تغییر کرده و متاهل هستید باید در فرم قید کنید.

انتظار برای جواب گام بعدی پس از برنده شدن در لاتاری آمریکا است. در ابتدا نامه ای دریافت می کنید که به صورت استاندارد طراحی شده است و در این نامه به شما گفته می شود که درخواست ویزای شما دریافت شد. ۷ الی ۱۰ روز کاری زمان نیاز است که نامه دیگری به دست شما برسد که در آن قید شده که سیستم پردازش در انتظار پرسش نامه شده است اما هنوز دریافت آن صورت نگرفته است.

نامه های دیگری نیز دریافت خواهید کرد که یکی از مضمون زیر را شامل می شود:

۱- یک نامه برای شما ارسال می شود که در آن قید شده که اطلاعاتی که ارائه کرده اید با انچه در زمان پر کردن فرم اعلام کرده بودید فرق دارد.

۲- یک متن دیگر مبنی بر اینکه اطلاعات پرسشنامه شما اشتباه است صادر می شود و باید آن را اصلاح کنید.

در صورتی که دو عبارت زیر در نامه شما قید شده باشد یعنی همه چیز خوب است و باید برای مصاحبه آماده شوید. در واقع این دو عبارت نشان می دهد که پرسش نامه شما دریافت و بررسی شده است و همینطور تاریخ مصاحبه نیز در آینده نزدیک به شما اعلام می شود.

• It received a copy of the amount of mail processed at a time

• It is acceptable for your visa processing

 آنچه پس از برنده شدن در لاتاری آمریکا باید انجام داد

گام دوم پس از برنده شدن در لاتاری آمریکا

دقت کنید که در مرحله دوم پس از برنده شدن در لاتاری آمریکا نیاز است که اقدام به جمع کردن مدارک لازم داشته باشید. بهتر است از وقت تلف کردن دست بردارید و پیش از تعیین تاریخ مصاحبه مدارکی که نیاز است را جمع آوری کنید. مدارک شما باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.

مدارک زیر را لیست و تهیه کنید و ترجمه آن را به طور دقیق انجام دهید:

۱- نیاز به پاسپورت معتبر دارید

۲- باید شناسنامه خود را ارائه دهید.

۳- مدرک تحصیلی شما نیاز به ضمیمه شدن دارد.

۴- فرد باید سابقه کاری داشته باشد.

۵- فرد باید مدارک عدم سوء پیشینه داشته باشد.

۶- نیاز به مدارک ازدواج یا طلاق است.

۷- نیاز است که اسناد مالی مانند صورت حساب بانکی ارائه شود.

۸- نیاز است که اسناد مربوط به ارزیابی املاک در نظر گرفته شود.

۹- یک سری مدارک برای اخذ گرین کارت تنظیم شود.

۱۰- مدارکی نیاز است که نشان دهنده کارمند بودن شما است( در صورت وجود)

۱۱- در صورتی که در ارگان های نظامی خدمت کرده اید نیاز به مدرک و شناسنه نظامی است.

در گام بعدی نیاز به معاینات پزشکی گرین کارت است. زمانی که وقت مصاحبه برای شما مشخص شد باید پروسه معاینه پزشکی را طی کنید. دقت شود که انجام معاینات می بایست در مراکز خاص و معتبر صورت بگیرد. هزینه معاینات نیز در سال های گذشته ۲۱۵ دلار ارزیابی شده است و این رقم قابل تغییر است. همینطور هزینه ای برای بخش واکسیناسیون برای شما در نظر گرفته می شود. پس از اینکه معاینات پزشکی گرین کارت را پشت سر گذاشتید، جواب آن در یک پاکت مهر و موم شده به کنسولگری ارائه می شود.

آنچه پس از برنده شدن در لاتاری آمریکا باید انجام داد

روند مصاحبه پس از برنده شدن در لاتاری آمریکا

مراحل مهم پس از برنده شدن در لاتاری آمریکا این است که خودتان را برای مصاحبه اماده کنید. در زمان مصاحبه نیاز است که با خودتان مدارک گرین کارت به صورت اصل و ترجمه انگلیسی را داشته باشید. همینطور می بایست نتیج کمیسیون پزشکی و دعوت نامه نیز ارائه شود.

هزینه ویزا در محل سفارتخانه برای هر شخص ۳۳۰ دلار ارزیابی شده است. دقت کنید که این هزینه به معنی صدور قطعی ویزای آمریکا نخواهد بود! یک سری سوالات استاندارد خانوادگی و شخصی از شما پرسیده می شود و هدف اصلی این است که اطلاعات ثبت شده در فرم اولیه با اظهارات متقاضی در روز مصاحبه مطابقت داشته باشد. در نهایت از فرد اثر انگشت گرفته می شود. در نهایت نتیجه می بایست به کمیسیون پزشکی و … برای بررسی ارائه شود.

نکاتی در راستای مصاحبه پس از برنده شدن در لاتاری آمریکا وجود دارد. مثلاً بهتر است چند روز پیش از مصاحبه و پس از مصاحبه در کشور مورد نظر حضور داشته باشید. در واقع پس از انجام مصاحبه چند روزی زمان نیاز است تا در پاسپورت صبت شود.

ویزای اولیه پس از برنده شدن در لاتاری آمریکا

پس از اینکه پروسه مصاحبه را طی کردید به شما یک ویزای Semi-annual داده می شود که بر طبق آن ۶ ماه زمان خواهید داشت تا وارد خاک آمریکا شوید. در صورتی که در زمان تعیین شده وارد این کشور نشوید ویزای شما به طور خودکار لغو می شود. دقت کنید که پس از مصاحبه یک پاکت مهر و موم شده نیز به شما ارائه می شود که می بایست آن را در فرودگاه به افسر مربوطه تحویل دهید. در صورتی که قصد دارید پروسه پس از برنده شدن در لاتاری آمریکا را به درستی طی کنید می بایست همه جزییات این مقاله را به دقت اجرا کنید.

آنچه پس از برنده شدن در لاتاری آمریکا باید انجام داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *