برترین دانشگاه های آمریکا: رویای تحصیل در بهترین‌ها

موسسه فناوری ماساچوست

برای معرفی برترین دانشگاه های آمریکا، می توان نام بسیار از دانشگاه های این کشور را ذکر کرد. بسیاری از دانشگاه های ایالات متحده آمریکا، در صدر رتبه بندی های جهانی قرار گرفتند. دانشگاه های آمریکا از نظر کیفیت آموزش و پروژه های تحقیقاتی، در دنیا بی نظیر هستند. میزان تولید علم در این دانشگاه ها، بسیار بالا است. شتاب تولید علم و رشد علمی در دانشگاه های ایالات متحده آمریکا از گذشته تا به امروز، افزایش چشمگیری داشته است. سیاست دولتمردان آمریکایی، حمایت از دانشگاهی های این کشور است. دانشگاه های ایالات متحده آمریکا با علم و دانشی که تولید می کنند؛ پشتیبان صنعت این کشور می باشند. پروژه های تحقیقاتی در دانشگاه های ایالات متحده از جایگاه ویژه و مهمی برخوردار است.

معرفی برترین دانشگاه های آمریکا برای دانشجو های مهاجر

در هنگام معرفی برترین دانشگاه آمریکا برای مهاجرین، باید نکاتی ذکر شود. برترین دانشگاه های آمریکا از حضور تمام افراد غیر آمریکایی، با درجه علمی بالا استقبال می کنند. به همین دلیل بخش زیادی از مهاجرت های قانونی به کشور ایالات متحده آمریکا، از طریق تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد. همچنین بخش زیادی از ویزای های ایالات متحده، برای فرصت های مطالعاتی داده می شود. در فرصت های مطالعاتی، دانشجو ها یا اساتید سایر کشور ها با تیم های تحقیق و پژوهش آمریکایی همفکری می کنند. در ادامه در مورد مشخصات بهترین دانشگاه های آمریکا توضیح می دهیم.

در معرفی برترین دانشگاه های آمریکا، پارامتر ها و عوامل مختلفی موثر هستند. برترین دانشگاه های آمریکا دارای مشخصات ویژه ایی می باشند. بعضی از سیستم های رده بندی دانشگاه های ایالات متحده آمریکا، آن ها را بر اساس تعداد جایزه نوبل رتبه بندی می کنند. بعضی از این سیستم ها رتبه بندی، دانشگاه ها را بر اساس میزان تولید علم و ارائه مقاله و تحقیقاتی علمی انجام شده در طول سال درجه بندی می کنند. با این حال اغلب دانشگاه های ایالات متحده آمریکا، که در لیست معرفی برترین دانشگاه های آمریکا قرار دارند؛ تا حدودی دارای مشخصات یکسانی هستند. در تمام این دانشگاه ها اساتید درجه یک و با سابقه علمی و تحقیقاتی عالی، حضور دارند. اساتید و فارغ التحصیل های این دانشگاه ها، تا کنون موفق به کسب جایزه های مهم، از جمله جایزه نوبل شدند. در ادامه چند مورد از بهترین  دانشگاه های ایالات متحده بیشتر توضیح می دهیم.

دانشگاه هاروارد، برترنی دانشگاه آمریکا

در معرفی بهترین دانشگاه های آمریکا، دانشگاه هاروارد در رتبه نخست بهترین دانشگاه ها قرار دارد. این دانشگاه، با قدمت تاریخی مربوط به حدود ۳۰۰ قبل می باشد. دانشگاه هاروارد در ایالات ماساچوست  واقع شده است. هاروارد دانشگاهی خصوصی و غیر انتفاعی می باشد. دانشکده پزشکی ، دانشکده جان اف کندی، دانشکده حقوق و دانشکده الهیات و معماری از مهم ترین دانشکده های این دانشگاه می باشند. بعضی از روسای جمهور ایالات متحده آمریکا، دانش آموخته این دانشگاه بودند. تحصیل در دانشگاه هاروارد به دلیل رتبه بالای علمی آن، فرصت های شغلی بی نظیر را برای دانشجو های آن ایجاد می کند.

در میان برترین دانشگاه های آمریکا، هاروارد بهترین است.
در میان برترین دانشگاه های آمریکا، هاروارد بهترین است.

دانشگاه کلمبیا

در معرفی برترین دانشگاه های آمریکا ، دانشگاه کلمبیا در رتبه دوم قرار می گیرد. این دانشگاه بیشترین جایزه نوبل را داشته است. تعداد اساتید یا فارغ التحصیل های این دانشگاه که موفق به کسب جایزه نوبل شدند؛ بسیار بیشتر از دانشگاه های دیگر جهان و آمریکا است. دانشگاه کلمبیا در شهر نیویورک قرار دارد. این دانشگاه  شامل دانشکده های مختلفی می باشد. بسیاری از مشاهیر  آمریکا فارغ التحصیل این دانشگاه بودند. دانشگاه کلمبیا جز مراکز آموزش خصوصی ایالات متحده می باشد. البته این دانشگاه نیز مانند سایر دانشگاه های درجه یک جهان برای دانشجو های خود، خدمات بسیار خوبی را ارائه می کند. تیم مدیریت دانشگاه کلمبیا، از پروژه های علمی و تحقیقاتی دانشجو ها، حمایت خواهند کرد.

دانشگاه استنفورد

یکی دیگر از برترین دانشگاه های آمریکا استنفورد می باشد. حتی در بعضی از رتبه بندی های استنفورد، از هاروارد و کلمبیا دارای رتبه بالا تری است. این دانشگاه مهم، در نزدیکی شهر سانفرانسیسکو واقع شده است. اما نکته مهم در مورد دانشگاه استنفورد نزدیکی آن به دره معروف سیلیکون یا همان دره فناوری جهان می باشد. بسیاری از فارغ التحصیل های استنفورد شرکت های فناوری بسیار بزرگ را در دنیا تاسیس کردند. گوگل، یاهو، نایک، اینستاگرام و اسنپ چت از جمله شرکت های تاسیس شده،  توسط فارغ التحصیل های این دانشگاه است.  دانشگاه استنفورد در پذیرش دانشجو،  سختگیرانه تر از دانشگاه های دیگر ایالات متحده آمریکا عمل می کند.

دانشگاه ام ای تی، از برترین دانشگاه های آمریکا

موسسه فناوری ماساچوست یکی دیگر از بهترین دانشگاه های ایالات متحده آمریکا می باشد. این دانشگاه در شهر کمبریج ایالت ماساچوست واقع شده است. این موسسه فناوری با نام  دانشگاه ام ای تی در جهان شناخته می شود. دانشکده های مهندسی این دانشگاه، در رتبه بندی های جهانی جایگاه بسیار خوبی دارند. استادان و فارغ التحصیل های زیادی از این دانشگاه، موفق با کسب جایزه نوبل شدند. تحقیقات علمی و پژوهش های زیادی درباره فناوری های نوین در این دانشگاه ایالات متحده آمریکا انجام می شود.

موسسه فناوری ماساچوست
موسسه فناوری ماساچوست (MIT) یکی از برترین دانشگاه‌های آمریکا و دنیاست.

دانشگاه پنسیلوانیا، از برترین دانشگاه های آمریکا

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های آمریکا و جهان دانشگاه، پنسیلوانیا می باشد. این دانشگاه در شهر فیلادلفیا واقع شده است. دانشگاه پنسیلوانیا از نظر تحقیقات علمی و پروژه های مختلف جز بهترین دانشگاه  های جهان می باشد. در طول سال پروژه ها و تحقیقاتی زیادی، در این دانشگاه آغاز می شود. سیاست این دانشگاه، حمایت از این پروژه های و تحقیقاتی علمی است. دانشگاه پنسیلوانیا، یک مرکز خصوصی است. این دانشگاه دارای دانشکده های زیادی می باشد. دانشکده حقوق، دانشکده پزشکی، دانشکده علوم سیاسی، دانشکده تجارت و دانشکده ارتباطات، از مهم ترین دانشکده های این دانشگاه هستند.

دانشگاه شیکاگو

دانشگاه شیکاگو یکی دیگر از برترین دانشگاه های جهان و ایالات متحده آمریکا است. این دانشگاه نیز توانسته، تعداد قابل توجه ایی از جوایز نوبل را کسب کند. در دانشگاه شیکاگو، اساتید درجه یک و با سابقه ایی مشغول به تدریس هستند. این دانشگاه خصوصی در شهر شیکاگو آمریکا واقع شده است. دانشکده حقوق این دانشگاه یکی از بهترین دانشکده های حقوق در ایالات متحده آمریکا می باشد.

برای مشاهده برترین دانشگاه های آمریکا در سال ۲۰۲۰، این لینک را ببینید. همچنین اگر قصد مهاجرت تحصیلی را دارید، پذیرش تحصیلی در کانادا را هم ببینید. اگر هم قصد مهاجرت به آمریکا را دارید، پیشنهاد می کنیم مقاله روش های مهاجرت به آمریکا ۲۰۲۱، را مطالعه کنید. اگر در فکر اقامت بعد از تحصیل در آمریکا هستید هم مقاله مرتبط با این موضوع را به شما پیشنهاد می کنیم. همچنین می توانید مقالات شرکت در لاتاری آمریکا ۲۰۲۲ و آنچه باید بعد از قبولی در لاتاری آمریکا انجام داد را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *