اولین روز در کالج بلربیز چطور خواهد بود و چه چیزی در انتظار شماست؟

اولین روز در کالج بلربیز

کالج بلربیز واقع در شهر برایتون یکی از مهمترین دروازه های ورود به بهترین دانشگاه های جهان از جمله دانشگاه های آکسفورد، کمبریج و دیگر دانشگاه های گروه راسل است. تحصیل در انگلستان پنجره جدیدی از فرصت ها را پیش روی شما قرار می دهد. به همین دلیل دانشجویان مهاجر زیادی از سراسر جهان هر ساله داوطلب تحصیل در این مرکز می شوند. اولین روز در کالج بلربیز چطور است؟

اولین روز و اولین تجربه همیشه کمی سخت است و فرد با خود فکر می کند که در اولین روز در کالج بلربیز باید چه کار کند. امیدواریم که با مطالعه این مطلب کمی از استرس شما کمتر شود و بتوانید تجربه بهتری رقم بزنید.

شروع تحصیل در کالج بلربیز

این امکان برای شما وجود دارد که از قبل با کالج هماهنگ کنید که در فرودگاه یک تاکسی منتظر شما باشد تا به محض ورود به انگلستان شما را راهنمایی کند. راننده مدارکی از سوی کالج بلربیز به همراه نام و مشخصات شما در اختیار دارد و شما را به خانه جدیدتان می برد.

کلاس ها و محیط کالج

اولین روز در کالج بلربیز و حتی هفته های اول با ترکیبی از هیجان و استرس همراه است. اما همه چیز طبیعی است. مطمئن باشید که سایر همکلاسی هایتان نیز همین حس را دارند. در هفته های اول ورود به کالج بلربیز برای ما برنامه ها و بعالیت های زیادی ترتیب داده می شود تا بتوانید ساده تر دوست یابی کنید، شهر را بشناسید و در محیط جدید ادغام شوید.

استرس در اولین روز در کالج بلربیز طبیعی است

وقتی برای اولین بار وارد انگستان شدم تا دوره A-level را بگذرانم، همانند خیلی از دیگر دانشجویان، مضطرب بودم. این اولین باری بود که در طول زندگیم از خانواده دور بودم و اولین باری بود که قرار بود به زبانی غیر از زبان مادری خود درس بخوانم و با همسالانی در کلاس بنشینم که فرهنگ متفاوتی با من دارند.

همه اینها باعث شده بود که ندانم چه چیزی در کالج بلربیز در انتظار من است. به نظر همه چیز سخت می رسید، اما واقعیت این بود که در این کالج هیچ کس دیگری را قضاوت نمی کرد و هیچ چیز نگران کننده ای وجود نداشت.

از آنجا که کالج بلربیز، کالجی بین المللی است بیشتر دانشجویان آن از پس زمینه های متفاوتی می آیند و این باعث افزایش افزایش درک، همدلی و مشارکت در کالج شده است. مطمئن باشید با شروع کلاس ها و آشنا شدن با خانواده ای که قرار است در کنار آنها زندگی کنید یا هم اتاقی های خود در خوابگاه، همه چیز بهتر می شود.

از قبل برنامه ریزی کنید

قبل از شروع اولین روز در کالج بلربیز برنامه ریزی کنید و بدانید قرار است چه کاری انجام دهید. از قبل مسیر رسیدن به کالج را چک کنید. اگر لازم است از اتوبوس استفاده کنید، مسیر و خطوط را از قبل بدانید. حتی توصیه می کنیم اگر وقت دارید، روز قبل مسیر را تا کالج بروید تا در روز شروع تحصیل دچار استرس دیر رسیدن و گم شدن نشوید.

با این حال، بهتر است صبح را زودتر بیدار شوید، وسایلی که از قبل به شما گفته شده است را منظم کنید و کمی زودتر از برنامه خانه را ترک کنید تا کاملا مطمئن شوید که هیچ برنامه ای را در اولین روز شروع کالج برای آشنایی با محیط و همکلاسی های خود از دست نخواهید داد.

یک استقبال گرم در کالج بلربیز

به محض ورود به کالج، با جمع گرمی از همکلاسی ها و پرسنل دوست داشتنی کالج روبه رو خواهید شد که برای راهنمایی شما در آنجا جمع شده و کارهایی که قرار است انجام دهید را به شما خواهند گفت.

اولین روز تحصیل در کالج بلربیز بسیار منظم و سازمان دهی شده است. اسامی و کارت های دانشجویان منظم چاپ شده اند و دیداری با مدیر برنامه های کالج خواهید داشت تا رشته هایی را که می خواهید در آنها تحصیل کنید نهایی کنید. بدین ترتیب، برنامه زمانی شما مشخص خواهد شد.

همچنین در اولین روز در کالج بلربیز طی یک سخنرانی توسط مدیر کالج با انتظاراتی که در چند ماه آینده از شما می رود، آشنا خواهید شد.

دوست یابی آسان است

در طول روز به اندازه کافی زمان استراحت خواهد بود که به شما شانسی برای ملاقات و حرف زدن با همکلاسی هایتان را می دهد. به خصوص در زمان ناهار و پس از آن، فرصت خوبی است که با دوستان جدید آشنا شوید و لحظات خوبی را تجربه کنید.

اولین روز در کالج بلربیز

معمولا در اولین روز در کالج بلربیز و پس از ناهار از دانشجویان جدید دعوت می شود تا در تور گردش در شهر برایتون شرکت کنند. این تور به شما این فرصت را می دهد که ضمن آشنایی با بقیه ورودی های کالج، با شهری آشنا شوید که قرار است دو سال آینده عمر خود را در آن بگذرانید.

وقتی تور تمام شود، می توانید هر جایی که مایل هستید بروید. شاید حتی بتوانید با یکی از دوستانی که با تازگی پیدا کنید ساعتی را در یک کافه به صرف قهوه و کیک سر کنید.

جای نگرانی نیست

همان طور که دیدید، شروع تحصیل در کالج بلربیز اصلا جای نگرانی ندارد. همه چیز ترتیب داده شده است و قرار است یک روز مفرح برای آشنایی با کالج، همکلاسی ها و دوستان و شهر برایتون داشته باشید. روز اول در کشوری جدید می تواند به خاطره ای خوب برای شما تبدیل شود. این روز سرآغاز آینده درخشان شما در انگلستان خواهد بود

در برایتون چه کارهایی می تواند انجام داد

فستیوال های زیادی برگزار می شود که بسیاری از آنها برای دانشجوهای مهاجر تجربه جدید به شمار می روند، از جمله:

فستیوال دنیای دیجیتال برای بیش از یک ماه با بیش از ۱۵۰ رویداد

فستیوال غذای آتشین که در آن انواع غذاهای پر ادویه و تند با هم رقابت می کنند و سرشار از موزیک و کمدی است

موزه ها و رویال پاویون که با یک تور درون شهری می توانید از آنها بازدید کنید

در پایان می توانید با سرچ #MyBellerbysJourney در اینستاگرام با تجربه سایر دانشجویان آشنا شوید و شما نیز پس از ورود به برایتون تجربه خود را با دیگران در میان بگذارید.

منبع:

bellerbys

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *