راهنمای انتخاب وکیل مهاجرتی: تمام مسائلی که باید در نظر بگیرید

راهنمای انتخاب وکیل مهاجرتی

آیا هر وکیل مهاجرتی توصیه های خوبی دارد؟ آیا گوگل پیشنهادات خوبی می دهد؟ نه این طور نیست. مسائل زیادی در ارتباط با انتخاب وکیل مهاجرتی وجود دارد و با در نظر گرفتن آنها می توانید از گیر کردن در مسائل حقوقی و رد شدن ویزایتان جلوگیری کنید. برای یک انتخاب خوب باید چند مورد را در نظر بگیرید.

مشاوره رایگان مهاجرت: خوب یا بد؟

بدون شک، این یکی از مهمترین چیزهایی است که باید در نظر بگیرید. وقتی شروع به کسب اطلاعات در مورد مهاجرت به یک کشور دیگر می کنید، همه چیز خیلی پیچیده به نظر می رسد. انواع قوانین مهاجرتی، ویزاها و خیلی چیزهای دیگر.

به همین دلیل شاید دریافت مشاوره رایگان اولیه گزینه خوبی برای آشنایی و بررسی گزینه های ممکن برای شما باشد. این کار تردیدهای شما را از بین می برد و ذهنتان را باز می کند.

اما آیا آنقدر واقعا مفید است؟ نه در واقع. در بسیاری از موارد، مشاوره اولیه یکی از روش های استراتژی بازاریابی برای جذب مشتری است. یک مشاوره ده دقیقه ای برای رسیدن به تمام پاسخ هایتان و رفع تمام ابهامات کافی نیست. در عین حال، ممکن است تصویری بسیار ایده آل به شما بدهد تا شما را ترغیب به شروع روندی کند که شاید برایتان با خوش شانسی همراه نباشد.

حوزه دانش:

یکی از مهم ترین گام هایی که باید پیش از انتخاب وکیل مهاجرتی بردارید، بررسی تخصص اوست. چرا این امر مهم است؟ زیرا در بسیاری از موارد، شما چیزی بیشتر از دریافت اطلاعات درباره ویزا نیاز دارید.

  • نحوه تاسیس شرکت در کشور خارجی چطور است؟
  • مهاجران چقدر باید مالیات بدهند؟
  • در چه صورتی می توانید کار دائمی داشته باشید؟
  • هزینه اجاره و تحصیل چقدر است؟

مسائل زیادی وجود دارد که باید از آنها مطلع شوید. بنابراین، داشتن تجربه یک تیم ماهر در کنارتان راه حل بسیار خوبی است. داشتن وکیلی که تمام نیازهای شما را در روند مهاجرت پوشش دهد، مزیت بسیار خوبی است.

آیا او یک وکیل مهاجرتی مجاز است یا صرفا کسی است که در این زمینه تجربه دارد؟

آیا حاضرید قلبتان را دستیار جراح قلب عمل کند؟ مسلما این طور نیست. به همین دلیل نیز امور مهاجرت خود را باید به یک وکیل معتبر و مجاز بسپارید. مهاجرت روند پیچیده ای است که به دانش خوبی از پیچ و خم های حقوقی نیاز دارد. در بهترین حالت، یک وکیل غیر مجاز و تجربی شما را با روند کلی آشنا می کند و بخشی از امور مهاجرت را برای شما انجام می دهد و در میانه راه شما را رها می کند. و در بدترین حالت، پول های شما را می گیرد، فرم ها را اشتباه پر می کند و آینده شما را به خطر می اندازد.

حتما در مورد مجوز و سابقه فرد تحقیق کنید.

راهنمای انتخاب وکیل مهاجرتی

شهرت آن دفتر مهاجرتی را بررسی کنید:

در سال های گذشته، تنها راه تایید معتبر بودن یک شرکت، پرسیدن از دوستان و آشنایان بود. اما این روش زیاد معبتر نبود. چراکه ممکن بود آشنایان شما تجربه ای از دفتر مد نظر شما نداشته باشند. دوم آنکه، تجربه موفق یا ناموفق یک نفر نمی توانست دلیلی برای خوب بودن یا نبودن یک دفتر مهاجرتی باشد.

امروزه همه چیز تفاوت کرده است. تکنولوژی امکاناتی را در اختیار شما قرار داده است که می توانید به مدد آن به راحتی صلاحیت یک شرکت یا دفتر مهاجرتی را تایید کنید.

می توانید از نظرات افراد روی گوگل ریویو یا سایت های مشابه استفاده کنید. تمام نظرات را بررسی کنید تا به دیدگاهی کلی برسید. واضح است که هر دفتری چند مشتری ناراضی هم داشته باشد. از این رو، تحت تاثیر یک تحلیل منفی قرار نگیرید.

آیا حق مشاوره و حق انجام روند مهاجرت، راهنمای خوبی برای انتخاب وکیل مهاجرتی است؟

شاید وسوسه شده اید که  وکیلی را انتخاب کنید که کمترین هزینه را برای تکمیل روند مهاجرت شما درخواست کرده است. به هر حال چه کسی دوست دارد پول اضافه خرج کند؟

اما در این مورد نیز مانند بسیاری از دیگر امور، همانقدر که پول می دهید آش می خورید. با افزایش تعداد دفاتر مهاجرتی و وکلای مهاجرتی غیرقانونی، رقابت شدید شده است و بسیاری از آنها برای جلب مشتری رقم های بسیار پایینی را درخواست می کنند.

از طرف دیگر، رقم های بسیار بالا و غیر معقول نیز می توانند صرفا به خاطر شهرتی باشد که دفتر دارد، نه قطعیت گرفتن ویزا برای شما. توجه داشته باشید که هر چه دفتر مشتری بیشتری داشته باشد، توجه کمتری می تواند به هر کیس داشته باشد.

اما در هر حال، حرفه ای بودن قیمتی دارد. وقتی قرار است که به کشوری ناشناس مهاجرت کنید، نباید تمام زندگیتان را روی ریسک بنا کنید.

این مهم ترین مرحله در زندگی شماست که باید روی ستون های محکمی بنا شود. بنابراین، اطمینان از کیفیت در انتخاب وکیل مهاجرتی اهمیت زیادی دارد. پول نمی تواند به طور خاص تضمین کننده کیفیت باشد. هر دو حالت رقم بسیار پایین و رقم بسیار بالا ممکن است شما را با ضرر مواجه کنند.

برای بررسی مناسب بودن خدمات دفتر مهاجرتی با توجه به قیمت ارائه شده، بهتر است آن را با قیمت، خدمات و شهرت سایر دفترهای مهاجرتی مقایسه کنید.

آیا باید همه پول خدمات مهاجرتی را اول بپردازید؟

بسیاری از دفاتر مهاجرتی از شما درصدی از پول را قبل از شروع هر کاری اخذ می کنند. این امری مشترک در این زمینه است. شاید اینکه چند هزار دلار را قبل از شروع هر چیزی پرداخت کنید، برایتان راحت نباشد. اما این چیزی است که باید به آن فکر کنید، چون تقریبا در همه دفاتر مجاز مشترک است.

با این حال، بهتر است در مورد قرارداد دقت بیشتری به خرج دهید.

  • در صورت عدم موفقیت در پرونده چقدر از هزینه عودت داده می شود؟
  • اقساط پرداخت در طول روند انجام کار به چه صورت است؟
  • کل پروسه مهاجرت چقدر برایم تمام می شود؟
  • در چه شرایطی ممکن است هزینه ها تغییر کند؟
  • در صورت انصراف از پروسه مهاجرت، آیا امکان پس گرفتن پول وجود دارد؟

به وعده های بیش از حد خوب مشکوک شوید:

حتی بهترین وکیل مهاجرتی نیز نمی تواند موفقیت صد در صدی شما را در امور مهاجرت تضمین کند. به هر حال، نتیجه پرونده مهاجرت شما در سفارت تعیین می شود، نه دفتر مهاجرت. در مورد کسی که موفقیت صد در صد را تضمین می کند یا شما را به نتیجه ای خاص و بسیار استثنایی مطمئن می کند، باید بیشتر فکر کنید.

با بیش از یک وکیل مهاجرتی حرف بزنید:

حرف زدن با چند وکیل به شما این امکان را می دهد که نظرات مختلف را با هم قایسه کنید و برای انتخاب وکیل مهاجرتی عملکرد بهتری داشته باشید. به علاوه، اطلاعات شما تکمیل تر می شود و می توانید در مورد موارد متناقض بررسی بیشتری داشته باشید.

با وجود تمام مسائل فوق، به حستان اعتماد کنید. اگر به خوبی تحقیق کرده اید، از مجوزها و مهارت و تخصص فرد مطمئن هستید و حس خوبی از حرف زدن با او دریافت می کنید، به وکیل خود اعتماد کنید.

اگر سوالات بیشتری در این زمینه در ذهنتان وجود دارد، آن را با ما در میان بگذارید.

منبع:

https://balcellsgroup.com/tips-choosing-immigration-lawyer/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *