اطلاعات مرتبط با اقامت بعد از تحصیل در کانادا

اطلاعات مرتبط با اقامت بعد از تحصیل در کانادا

کانادا از جمله کشورهای مهاجرپذیر جهان است که، سالانه بسیاری از افراد برای اخذ ویزا و اقامت در این کشور اقدام می‌کنند. مهاجرت به کشور کانادا از طریق روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است؛ از جمله روش‌های مهاجرت به کانادا، مهاجرت تحصیلی به این کشور است. دانشگاه‌ها و مدارس کشور کانادا، سطح کیفی بالایی در آموزش دارند و به همین دلیل در طول سال تعداد زیادی از افراد برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام می‌کنند. اما مهم‌ترین دغدغه‌ی بیشتر افرادی که در این کشور مشغول به تحصیل هستند، چگونگی اقامت بعد از تحصیل در کانادا است.

روش‌های مختلفی برای اقامت بعد از تحصیل در این کشور وجود دارد که به خودی خود قابل بحث و بررسی هستند؛ کشور کانادا برنامه‌های بسیار متنوعی را برای اقامت افراد بعد از تحصیل در این کشور تدارک دیده است که، دانشجویان می‌توانند پس از اتمام دوران تحصیل خود در این کشور به تمدید مدت اقامت خود در این کشور و در نهایت اخذ ویزای دائم اقدام کنند. برای مثال افراد بعد از تحصیل در این کشور، می‌توانند از طریق ازدواج، اخذ تابعیت کشور کانادا، از طریق کار و یا از طریق سرمایه گذاری به اخذ اقامت کانادا اقدام کنند. در ادامه به بررسی جزئیات مرتبط با هر یک از این روش‌ها می‌پردازیم.

اقامت در کانادا بعد از تحصیل از طریق کار

همانطور که گفته شد، برای اقامت روش‌های متعددی وجود دارد؛ از جمله‌ی این روش‌ها، اقامت از طریق کار است که یکی از معمول‌ترین روش‌ها برای اقامت بعد از تحصیل در کانادا به شمار می‌آید. باید اشاره کرد که هدف اصلی بعضی از افراد از تحصیل در کانادا، شروع یک کار مناسب در این کشور است. از دلایل تمایل زیاد افراد به شروع کسب و کار در این کشور، جایگاه بالای اجتماعی برای افراد شاغل، رفاه و آسایش زیاد زندگی در این کشور و همچنین موقعیت‌ها و پیشنهادات بسیار مناسب شغلی در این کشور برای متقاضیان کار است. با تحصیل در کشور کانادا، شرایط مناسب برای کار پس از تحصیل در این کشور فراهم خواهد شد و در نتیجه افراد می‌توانند برای تمدید مدت زمان‌اقامت خود اقدام کنند.

افراد می‌توانند از طریق PGWP و پس از فارغ تحصیلی در کشور کانادا، یک کار مناسب پیدا کرده و شروع به کار کنند. افراد برای استفاده از PGWP برای کار پس از تحصیل در کانادا باید توجه داشته باشند که، دوره‌ی تحصیلی و همچنین دانشگاه محل تحصیل آن‌ها باید مورد تایید واقع شود؛ لذا نکته‌ی مهم برای استفاده‌ی متقاضیان از PGWP این است که، افراد اطلاعات لازم و کافی را درباره‌ی شرایط استفاده از این ترفند داشته باشند.

اطلاعات مرتبط با اقامت بعد از تحصیل در کانادا

از روش‌های اقامت بعد از تحصیل در کانادا کار در کشور کانادا است.

اقامت بعد از تحصیل از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش‌ها، ازدواج با یکی از افراد تبعه‌ی کانادا است. دانشجویان خارجی که در کشور کانادا مشغول به تحصیل هستند، می‌توانند از طریق ازدواج با یکی از افراد تبعه‌ی کانادا اقامت و تابعیت این کشور را به دست آورند. نکته‌ی مهم در این باره آن است که، ازدواج افراد با تبعه‌ی کشور کانادا باید حقیقی باشد و تنها جهت اخذ اقامت این کشور و به منزله‌ی فریب دولت کانادا نباشد. اگر یک زوج نتوانند حقیقی بودن ازدواج خود را ثابت کنند، در این صورت مجبور به پرداخت جریمه‌هایی غیر قابل پیش‌بینی خواهند شد. علاوه بر این موضوعات، شرایطی در باب اقامت بعد از تحصیل در کانادا از طریق ازدواج وجود دارد که افراد حتما باید این شرایط را در نظر بگیرند.

از جمله‌ی این شرایط آن است که زوجین باید حداقل دارای ۱۸ سال سن باشند، تا بتوانند رویه‌ی اخذ اقامت را جلوتر بی‌اندازند. همسری که تبعه‌ی کشور کانادا است، باید توانایی حمایت مالی و پرداخت هزینه‌های زندگی در کانادا را داشته باشد. زوج مورد نظر باید در یک مکان زندگی کنند، تا بتوانند واقعی بودن ازدواج را به اثبات برسانند. با در نظر داشتن تمامی این شرایط، در ابتدا یک مجوز برای اقامت سه ساله در کانادا به شخص متقاضی داده می‌شود و سپس با تداوم ازدواج افراد، می‌توانند به اخذ اقامت دائم این کشور فکر کنند.

اطلاعات مرتبط با اقامت بعد از تحصیل در کانادا

اقامت بعد از تحصیل از طریق ازدواج امکان پذیر است.

اقامت بعد از تحصیل از طریق سرمایه گذاری

از دیگر روش‌ها، می‌توان به اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور است. سیستم‌های بانکی در کشور کانادا، از امنیت و کیفیت کاری بسیار بالایی برخوردار هستند و این موضوع باعث می‌شود که بسیاری از افراد به سرمایه گذاری در بانک‌های این کشور تمایل پیدا کنند. دانشجویان و محصلان برای اقامت بعد از تحصیل در کانادا، می‌توانند به سرمایه گذاری در بانک‌های این کشور فکر کنند. باید اشاره کرد که علاوه بر این روش، می‌توان به طریق دیگری به سرمایه گذاری در بانک‌های کشور کانادا فکر کرد. به هر حال بکارگیری این روش برای تمدید اقامت بعد از تحصیل در کانادا، روشی مناسب و کارآمد به شمار می‌رود.

اما یک مزیت برای سرمایه گذاری در بانک‌های کشور کانادا بعد از تحصیل در دانشگاه‌های این کشور وجود دارد و آن این است که افرادی که در این کشور تحصیل کرده‌اند، می‌توانند اطلاعات دقیق‌تری درباره‌ی سرمایه گذاری در بانک‌های این کشور به دست آورند و در باب این موضوع نسبت به مردم کشور دیگر که قصد سرمایه گذاری دارند، آگاهانه‌تر تصمیم‌گیری کنند. لازم به ذکر است که افراد با توجه به شرایط تعیین شده توسط هر یک از ایالات کشور کانادا برای سرمایه گذاری در بانک‌های این ایالات و انتخاب بهترین ایالت، می‌توانند به اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری بعد از تحصیل در کانادا اقدام کنند.

اطلاعات مرتبط با اقامت بعد از تحصیل در کانادا

افراد بعد از تحصیل در کانادا می‌توانند از طریق سرمایه گذاری در این کشور اقامت کنند.

اخذ تابعیت کانادا بعد از تحصیل در کشور کانادا

همانطور که اشاره شد روش‌های مختلفی برای اقامت بعد از تحصیل در این کشور وجود دارد که، افراد می‌توانند از طریق این روش‌ها وارد عمل شده و به راحتی اجازه‌ی اقامت در این کشور را دریافت کنند. اما نکته‌ی مهم در باب اقامت بعد از تحصیل در کانادا آن است که از طریق هر یک از این روش‌ها، تنها می‌توان به اخذ اقامت در این کشور اقدام کرد و به دست آوردن تابعیت این کشور از همان ابتدا میسر نخواهد شد و افراد بعد از گذشت مدتی از اقامت خود، می‌توانند اقدامات لازم را برای به دست آوردن تابعیت این کشور انجام دهند.

نکته‌ی جالب توجه در باب این موضوع آن است که بعضی از افراد تصور می‌کنند که با بچه دار شدن در کشور کانادا در هنگام تحصیل، می‌توانند تابعیت این کشور را به دست آورند. اما باید گفت که این کار تاثیری در اخذ تابعیت کانادا نخواهد داشت و این تابعیت، تنها برای خود نوزاد میسر می‌شود. با این حال کودک متولد شده در خاک کانادا بعد از رسیدن به سن قانونی و در صورت داشتن شرایط لازم، می‌تواند اقدامات لازم را برای اقامت والدین خود انجام دهد. در تمام روش‌های ذکر شده برای اقامت بعد از تحصیل، افراد می‌توانند پس از سه سال اقامت دائم برای اخذ تابعیت این کشور اقدام کنند.

اطلاعات مرتبط با اقامت بعد از تحصیل در کانادا

افراد پس از سه سال اقامت می‌توانند برای اخذ تابعیت این کشور اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *