اطلاعات مرتبط با اقامت بعد از تحصیل در انگلستان

اطلاعات مرتبط با اقامت بعد از تحصیل در انگلستان

همه‌ی افراد تمایل دارند که در بهترین شرایط و امکانات موجود به تحصیل بپردازند و به همین سبب در طی سال، تعداد زیادی از افراد برای اخذ ویزای دیگر کشورها و تحصیل در این کشورها اقدام می‌کنند. از جمله کشورهایی که بهترین شرایط را برای تحصیل افراد فراهم می‌کند، کشور انگلستان است. این کشور دارای یک نظام تحصیلی بسیار دقیق و با کیفیت است و به همین دلیل، خیلی از دانشجویان و محصلان تمایل خاصی به تحصیل در این کشور نشان می‌دهند. اما مهم‌ترین نکته برای بعضی از افراد، امکان اقامت بعد از تحصیل در انگلستان است؛ در واقع بسیاری از مردم با هدف اقامت دائم این کشور، برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام می‌کنند‌.

روش‌های گوناگونی برای اقامت بعد از تحصیل در انگلستان وجود دارد؛ از جمله این روش‌های می‌توان به اقامت از طریق کار بعد از تحصیل در این کشور، اقامت از طریق ازدواج، اقامت از طریق اخذ ویزای Tier2، اقامت از طریق اخذ ویزای Tier 5 و همچنین اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور اشاره کرد. افراد برای بکارگیری هر یک از این روش‌ها جهت اقامت بعد از تحصیل در کشور انگلستان، باید شرایط و قوانینی را در نظر داشته باشند که این قوانین به خودی خود قابل بحث هستند. در ادامه به بررسی شرایط اقامت از طریق هر یک از این روش‌ها می‌پردازیم.

اقامت از طریق کار بعد از تحصیل در انگلیس

از جمله پرطرفدارترین روش‌ها، اقامت از طریق کار است. کشور انگلیس برنامه‌های بسیار عالی را برای اشتغال دانشجویان و محصلان بعد از اتمام دوره‌ی تحصیلی در این کشور تدارک دیده است که افراد از این طریق، می‌توانند به سادگی اقدامات لازم را برای اخذ اقامت بعد از تحصیل در انگلستان انجام دهند. البته نکات مهمی در این باره وجود دارد که می‌تواند بر روی اقامت افراد در این کشور از طریق کار، تاثیر بگذارد؛ مثلا این که افراد بعد از اتمام دوران تحصیلی قرار است مشغول به چه کاری شوند یا این که مدت زمان اقامت‌ آن‌ها در این کشور چقدر است.

با اخذ اقامت کشور انگلستان از طریق کار بعد از اتمام دوره‌ی تحصیلی در این کشور، شرایط بسیار خوبی جهت زندگی در این کشور فراهم برای افراد فراهم می‌شود. کشور انگلستان پذیرای بسیاری از مردم در سراسر جهان است و بدین طریق امکان زندگی و کسب و کار در این کشور برای مردم راحت‌تر خواهد شد. بطور کلی افراد می‌توانند از طریق اخذ دو نوع ویزای مختلف، برای کار پس از تحصیل در کانادا اقدام کنند؛ ویزای Tier 2 و ویزای Tier 5 در ادامه به بررسی شرایط اخذ این دو نوع ویزا اشاره می‌کنیم.

اطلاعات مرتبط با اقامت بعد از تحصیل در انگلستان

از روش‌های اقامت بعد از تحصیل در انگلیس اقامت از طریق کار است.

اخذ ویزای Tier 2

همانطور که اشاره شد یکی از روش‌های اقامت بعد از تحصیل در انگلستان، اقامت از طریق کار است. اخذ ویزای Tier2 از جمله روش‌هایی است که می‌توان به وسیله‌ی آن و بعد از اتمام دوره‌ی تحصیل در کشور انگلستان، به اقامت در این کشور اقدام کرد. در واقع ویزای Tier2 همان ویزای مهاجرت کاری است که دارای انواع گوناگونی از جمله ویزای کار عمومی، ویزای انتقال داخل شرکتی، ویزای مبلغ دینی و ویزای ورزشکاری می‌باشد. بطور کلی برای اخذ ویزای Tier 2 شرایطی وجود دارد که افراد باید در نظر داشته باشند؛ از جمله‌ی این شرایط داشتن جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از طرف یک شرکت یا موسسه‌ی بزرگ کارفرما در کشور انگلستان است.

دستمزد پرداختی توسط این شرکت به شخصی که برای اخذ ویزا اقدام کرده است، باید مشخص باشد. همچنین در صورت این که افراد از مقطع کارشناسی، ارشد و یا دکتری فارغ تحصیل شده باشند، نیازی به ارائه‌ی مدرک زبان‌ معتبر توسط آن‌ها وجود ندارد. از طریق اخذ ویزای کار عمومی برای اقامت بعد از تحصیل در انگلستان افراد می‌توانند به مدت ۵ سال در این کشور کار کنند. ویزای مبلغان دینی برای افرادی صادر می‌شود که از طرف یک سازمان فعال در زمینه‌های دینی، پیشنهاد شغلی دریافت کرده‌اند.

اطلاعات مرتبط با اقامت بعد از تحصیل در انگلستان

ویزای Tier2 یک ویزای کاری برای اقامت بعد از تحصیل است.

اخذ ویزای Tier 5 برای اقامت بعد از تحصیل در انگلستان

از دیگر روش‌های اقامت بعد از تحصیل در انگلستان، اخذ ویزای Tier 5 است. این ویزا یک نوع ویزای کاری موقت است که افراد در صورت داشتن شرایط خاص، می‌توانند از این ویزا برای اقامت در کشور انگلستان استفاده کنند. این ویزا را برای کارمندان خیریه، هنرمندان و همچنین ورزشکاران صادر می‌کنند. باید اشاره کرد که این ویزا باید توسط یک موسسه که تحت پوشش Tier 5 قرار دارد، صادر گردد. این ویزا دارای انواع مختلفی است که ویژگی‌ها و شرایط اخذ هر یک از آن‌ها در نوع خود قابل بحث هستند.

از انواع مختلف ویزای Tier 5 می‌توان به ویزای Charity Worker، ویزای Creative and Sporting، ویزای Government Authorised Exchange، ویزای International Agreement، ویزای Religious Worker و ویزای Youth Mobility Scheme اشاره کرد. بطور کلی افراد با به دست آوردن اطلاعات لازم درباره‌ی انواع مختلف ویزاهای معرفی شده و بررسی شرایط، توانایی‌ها و مهارت‌های خود می‌توانند برای اقامت بعد از تحصیل در انگلستان اقدام کنند. بعد از دریافت هر یک از انواع ویزاهای معرفی شده، افراد برای مدتی در انگلستان اقدام خواهند داشت و بعد از گذشت مدتی می‌توانند برای اخذ تابعیت از این کشور اقدام کنند. لازم به ذکر است که با اخذ هر یک از انواع این ویزاها، افراد می‌توانند از امتیازات متفاوتی برخوردار شوند.

اطلاعات مرتبط با اقامت بعد از تحصیل در انگلستان

از دیگر روش‌های اقامت، اخذ ویزای Tier 5 است.

اقامت از طریق ازدواج

از دیگر روش‌های مورد استفاده توسط افراد جهت اقامت بعد از تحصیل در انگلستان، اقامت از طریق ازدواج است. افرادی که به اقامت بعد از تحصیل در انگلستان تمایل دارند می‌توانند از طریق ازدواج با ید شهروند انگلیسی که دارای تابعیت این کشور است، برای اخذ ویزای انگلستان و اقامت در این کشور اقدام کنند. البته شرایطی در خصوص اقامت از طریق این روش وجود دارد که، افراد باید حتما در نظر داشته باشند؛ افراد برای اخذ این ویزا باید اثبات کنند که توانایی تامین هزینه‌ی زندگی در انگلستان را دارند و به عبارت دیگری، مدرکی جهت اثبات تمکن مالی به مسئولان ارائه دهند. علاوه بر آن، طرفین زوجین باید اثبات کنند که ازدواج آن‌ها واقعی بوده و تنها برای اخذ ویزا و اقامت در کشور کانادا نمی‌باشد.

اخذ این ویزا به دو بخش متفاوت تقسیم می‌شود؛ اخذ ویزای نامزدی و ویزای ازدواج. در پروسه‌ی اخذ ویزای نامزدی، ۶ ماه اقامت در کشور انگلیس برای زوج مورد نظر صادر می‌شود تا بتوانند کارهای مربوط به ازدواج خود را بدون هیچ مشکلی انجام دهند. بعد از فراهم آوردن شرایط مناسب جهت ازدواج، ویزای ازدواج ۳۳ ماهه برای زوجین صادر شده و بعد از اتمام این مدت و بررسی دوباره‌ی شرایط زوج مورد نظر، این ویزا دوباره به مدت ۳۳ ماه تمدید می‌شود. در نهایت بعد از گذشت ۵ سال، افراد می‌توانند برای اخذ اقامت دائم کشور انگلستان اقدام کنند.

اطلاعات مرتبط با اقامت بعد از تحصیل در انگلستان

از دیگر روش‌های اقامت بعد از تحصیل، ازدواج با یک فرد انگلیسی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *