قوانین افتتاح حساب بانکی در کانادا ۲۰۲۰-۲۰۲۱

قوانین افتتاح حساب بانکی در کانادا 2020-2021

افتتاح حساب بانکی در کانادا یکی از مهمترین مراحل اخذ ویزا و مهاجرت به کانادا محسوب می شود. شرایط افتتاح حساب بانکی در کانادا پیش از مهاجرت به نسبت شرایط پس از آن با هم فرق دارد. ایران به واسطه تحریم های بین المللی درگیر محدودیت های بانکی است.

هر طیفی از مهاجران نیاز به افتتاح حساب و دریافت کارت اعتباری کانادایی دارند. مثلاً دانشجویان در کانادا برای اینکه بتوانند پرداخت شهریه دانشگاهی داشته باشند نیاز به افتتاح حساب بانکی در کانادا دارند. یک کارآفرین در راستای ثبت شرکت و راه اندازی شرکت نیاز است که یک حساب بانکی داشته باشد. در صورتی که فردی در کانادا کارگر است می بایست برای دریافت حقوق ماهانه خود حساب بانکی داشته باشد. یک سرمایه گذار برای اشتغال زایی نیز می بایست از حساب بانکی مخصوصی استفاده نماید.

کارت های اعتباری مستر کارت و یا ویزا کارت برای انجام تراکنش های روزانه در کانادا مناسب هستند. برای اینکه بتوانید این دو کارت را دریافت کنید نیاز به افتتاح حساب بانکی در این کشور دارید. قوانین افتتاح حساب بانکی در کانادا در سال جدید را با هم بررسی می کنیم.

شرایط افتتاح حساب بانکی در کانادا

اگر شما مهاجر خارجی هستید که ویزای اقامت کانادا را دریافت کرده اید، برای افتتاح حساب بانکی در کانادا محدودیتی نخواهید داشت. در کانادا می توانید هم به صورت آنلاین و همه به صورت حضوری اقدام به افتتاح حساب داشته باشید. یک سری مدارک نیاز است که می بایست شرایط هویتی را شما تایید کند.

مدارک لازم افتتاح حساب بانکی در کانادا

۱- نیاز به آی دی عکس دار دارید مثلاً پاسپورت یا گواهینامه رانندگی گزینه خوبی است.

۲- نیاز است که کارت شماره بیمه تامین اجتماعی داشته باشید که توسط دولت کانادا صادر شده است و SIN نامیده می شود.

۳- نیاز به کارت اقامت دائم کانادا PR دارید که از سوی اداره مهاجرت صادر می شود.

۴- شخص می بایست کارت شناسایی خاص داشته باشد که توسط مقامات ایالتی صادر شده است.

۵- همینطور مدارک شناسایی دیگر هم نیاز است و باید ارائه شود.

شرایط افتتاح حساب بانکی در کانادا پیش از عزیمت

شما امکان افتتاح حساب بانکی در این کشور از راه دور را دارید. در این روش می بایست از طریق گفت و گوی آنلاین یا از طریق پست الکترونیک یا تلفن با بانک تماس حاصل کنید.

در این ارتباط یک سری سوالات از شما در خصوص وضعیت مهاجرت پرسیده می شود مثلاً اینکه ساکن موقت هستید، برای تحصیل آمده اید و یا به دنبال کار هستید. در صورتی که ساکن دائم باشید شانس بیشتری خواهید داشت.

در صورتی که شرایط اولیه را داشته باشید یک تیم اختصاصی افتتاح حساب با شما تماس می گیرد. نیاز است که اوراق مهاجرت خود را در دسترس قرار دهید.

قوانین افتتاح حساب بانکی در کانادا 2020-2021

افتتاح حساب بانک بین المللی در کانادا

این امکان برای شما فراهم است که یک حساب بانکی بین المللی داشته باشید. چندین بانک بین المللی مانند BNP و HSBC در کانادا فعالیت می کنند. در صورتی که در یکی از بانک های بین المللی در کشور مبدا خود حساب باز نمایید این امکان فراهم می شود تا بتوانید پیش از ورود، پروسه افتتاح حساب بانکی در این کشور را دنبال کنید. بسیاری از بانک ها هستند که حساب هایی به دلار کانادا ارائه می دهند.

هزینه افتتاح حساب بانکی در کانادا

هزینه و میزان کارمزد در بانک های کانادا با هم فرق دارد. بهترین کار این است که شرایط و ضوابط هر بانک به طور جداگانه مورد بررسی قرار بگیرد اما حداقل یک سری هزینه های عمومی مشترک وجود دارد که با هم بررسی می کنیم.

هزینه های ماهیانه:

در سیستم تحصیلی کانادا، بانکداری برای دانشجویان رایگان است. افرادی که بالی ۶۰ سال سن دارند می توانند از تخفیف زیادی برخوردار باشند. هزینه های بانکی برای تازه واردها نیاز به مدت محدود رایگان اعلام شده است. پس از انقضای هزینه های ماهیانه تا سقف ۳۰ دلار کانادا برآورد می شود. در صورتی که یک حداقل مقدار پولی در حساب بانکی شما وجود داشته باشد احتمال اینکه از این هزینه چشم پوشی شود بسیار زیاد است. ترازی که برای هزینه های ماهیانه افتتاح حساب بانکی وجود دارد در محدوده ۳۵۰۰ دلار ارزیابی شده است.

هزینه تراکنش:

دقت کنید که تعداد تراکنش رایگان شما در هر ماه محدود است و در صورتی که بیش از این تعداد معین نیاز باشد هزینه ۱ دلاری به ازای هر تراکنش در نظر گرفته می شود. مثلاً برخی از حساب ها هستند که وضعیت تراکنش بدون محدودیت دارند. این مدل از حساب ها بالاترین هزینه های ماهیانه را دارند.

هزینه ATM:

برداشت پول نقد از ATM در استفاده از عابر بانک خود بانک رایگان است. در صورتی که از ATM بانک دیگری استفاده شود، به ازای هر تراکنش حدود ۱٫۵۰ دلار هزینه در نظر گرفته می شود. در صورتی که از یک ATM خارج از کشور برداشت صورت بگیرد حدود ۵ دلار کانادا به اضافی ۲٫۵ کمیسیون هزینه در بر می گیرد.

هزینه انتقالات بین المللی:

به هر صورت اغلب بانک های مهم دنیا برای تازه واردها تعداد محدودی انتقال بین المللی رایگان دارند. در بسیاری از موارد انتقال با پرداخت هزینه همراه است. شرایط و ضوابط دیگری نیز ممکن است وجود داشته باشد.

قوانین افتتاح حساب بانکی در کانادا 2020-2021

نکات مهم افتتاح حساب بانکی در کانادا

پیش از افتتاح حساب بانکی بهتر است خدمات بانک مورد نظر را بررسی کنید. میزان سود بانک را ارزیابی کنید. سعی کنید میزان هزینه ماهانه برای حساب بانکی را در نظر بگیرید. دسترسی آسان به خودپردازهای بانکی را در محدوده زندگی خود ارزیابی کنید.

خبر خوب اینکه داشتن حساب بانکی در کانادا برای گردشگران امکانپذیر است. برای افتتاح حساب با ویزای توریستی کانادا می توانید پاسپورت و سایر مدارک را ارائه دهید و از طریق شعب بانک های کانادا اقدام نمایید. شما شرایط افتتاح حساب بانکی در کانادا به صورت حساب در گردش، حساب دلار کانادا، حساب دلار آمریکا و … را داشته باشید.

لیست زیر بانک های مشهور جهت افتتاح حساب بانکی در کانادا هستند:

• رویال بانک (RBC-Royal Bank) – وبسایت: rbc.com

• بانک گردشگری کانادا (TD-Toronto Dominion Bank) – وبسایت: td.com

• بانک مونترال (BMO-Bank of Montreal) – وبسایت: bmo.com

• بانک CIBC (Canadian Imperial Bank of Commercel) – وبسایت: cibc.com

• بانک Scotia (Bank of Nova Scotial) – وبسایت: Scotiabank.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *