افتتاح حساب بانکی در انگلستان به صورت گام به گام

افتتاح حساب بانکی در انگلستان به صورت گام به گام

افتتاح حساب بانکی در انگلستان نیاز به یک سری مدارک و شرایط دارد که در این مقاله تصمیم به توضیح آن داریم و سوالات متداول در این راستا را مورد پوشش قرار می دهیم.

مدارک لازم افتتاح حساب بانکی در انگلستان

دو سند مهم برای افتتاح حساب بانکی در انگلستان نیاز است: مورد اول برای اثبات هویت خود و مورد دیگر برای اثبات آدرس زندگی شماست. این دو مورد به صورت آنلاین نیز صورت می گیرد و همینطور می توانید به صورت حضوری در شعبه بانک حضور داشته باشید. برای اثبات هویت خود نیاز است که گذرنامه، گواهینامه رانندگی یا شناسنامه ارائه دهید. البته شناسنامه برای افرادی که تبعه اتحادیه اروپا هستند، مورد قبول است.

همینطور نیاز است که مدرکی ارائه دهید که آدرس شما را ثابت کند. البته هر یک از بانک های انگلیس شرایط و لیست اسناد مربوط به خود را دارند. دقت کنید که در وضعیت عمومی نیاز است که موارد زیر را تهیه کرده باشید:

۱- قرارداد اجاره و یا وضعیت رهن

۲- قبض گاز و برق مربوط به سه ماه اخیر

۳- نیاز به صورت وضعیت اخیر کارت بانکی یا کارت اعتباری دارید که هنوز در اینترنت چاپ نشده است.

۴- می بایست لایحه فعلی مالیات در شورا نیز ارائه دهید.

کسانی که در انگلیس تحصیل کرده اند شانس خوبی دارند و آدرس آنها بر اساس دانشگاه تحصیلی مورد تایید قرار می گیرد.

گام اول افتتاح حساب بانکی در انگلستان

پیش از عزیمت: اطلاعاتی که در این بخش در خصوص افتتاح حساب بانکی در انگلستان در نظر گرفته می شود، مربوط به پیش از عزیمت به انگلستان است. پیش از عزیمت می بایست به بانک خود بروید و درخواست آدرس مکاتبات به آدرس UK داشته باشید.

شما این امکان را دارید که از طریق بانکداری اینترنتی پروسه افتتاح حساب بانکی در انگلستان را انجام دهید. پس از تغییر آدرس می توانید از بانک خود بخواهید که بیانیه بانکی از طریق پست را طبق آدرس جدیدی که دارید ارسال نماید. در نهایت سندی در اختیار شما قرار می گیرد که آدرس UK آن مورد تایید قرار گرفته است.

افتتاح حساب بانکی در انگلستان به صورت گام به گام

بانک مناسب را چطور انتخاب کنم؟

در صورتی که به تازگی وارد انگلستان شده باشید قطعاً سابقه اعتباری محدودی دارید و مدارک شما زیاد نیست. در چنین حالتی برخی از بانک ها یک سری الزامات سختگیرانه در نظر می گیرند.

در صورتی که بانک های Barclays ، Lloyds ، HSBC یا RBS / NatWest را انتخاب کنید پروسه افتتاح حساب برای شما آسانتر می شود. این بانک ها از نظر اقتصادی قوی هستند و در دنیای تجارت وضعیت خوبی دارند. در صورتی که درک بهتری از موقعیت شما در نظر گرفته شود می توان به سرعت بخشیدن افتتاح حساب بانکی در انگلستان امیدوارتر شد.

ملیت شما در افتتاح حساب بانکی در انگلستان بسیار تعیین کننده است، مثلاً افرادی که شهروند اتحادیه اروپا هستند احتمالاً از نظر افتتاح حساب پروسه آسانتری را پشت سر می گذارند.

بانک های مشهور انگلستان

بانک بارکلیز یکی از مشهورترین بانک های انگلیس و در عین حال قدیمی ترین بانک اروپا محسوب می شود که توانسته بیش از ۱۵۰۰ شعبه در سراسر کشور داشته باشد. در صورتی که به تازگی وارد انگلیس شده باشید می توانید بانک بارکلی را گزینه ای آسان بدانید. این بانک حساب دانشجویی بین المللی رایگان دارد و همینطور یک سری سرویس های اختصاصی نیز در بر می گیرد.

بانک لویدز یکی از بزرگترین ارائه دهندگان حساب جاری در انگلیس محسوب می شود و افتتاح حساب بانکی در این راستا آسان است. شما با گذرنامه یا کارت شناسایی خود میتوانید افتتاح حساب بانکی در انگلستان در بانک لویدز داشته باشید.

بانک HSBC بیش از ۱۱۰۰ شعبه در سراسر انگلیس دارند اما تعدادی شعبه از این بانک در اسکاتلند و ایرلند شمالی دیده می شود. بزرگترین مزیتی که برای این بانک در نظر گرفته می شود که خدمات بانکداری اینترنتی و تلفن رایگان دارد.

هزینه افتتاح حساب بانکی در انگلستان

افتتاح حساب جاری در اغلب بانک های انگلیس بدون هزینه ماهانه است. در بسیاری از بانک ها حساب های حق بیمه نیز وجود دارد و مزایای دیگری نیز وجود دارد که از قبیل بازپرداخت قبض های خانگی و بهره اعتباری و بیمه است. این حساب ها اغلب دارای هزینه های ماهانه هستند.

مورد دیگر هزینه ATM است. در صورتی که از دستگاه خودپرداز بانک خود استفاده کنید هزینه ای ندارد اما برای بانک های دیگر در صورتی که برداشت نقدی صورت بگیرد احتمالاً نیاز است که هزینه ای در نظر گرفته شود. برای هر تراکنش بین ۱٫۵۰ پوند الی ۳ پوند تخمین زده شده است.

افتتاح حساب بانکی در انگلستان به صورت گام به گام

سوالات متداول افتتاح حساب بانکی در انگلستان

در صورتی که نتوانم آدرس محل سکونت خود را به ثبت برسانم، چه باید کنم؟

بانک های انگلیس می دانند که شما در این کشور تازه کار هستید و در چنین شرایطی دسترسی شما به اسناد و مدارک کمی سخت است. برخی از بانک ها این امکان را فراهم می سازند تا بتوانید یک حساب بانکی غیر بریتانیایی را به ثبت برسانید. برخی از بانک ها نیز برای افرادی که به تازگی وارد انگلیس شده اند به هیچ عنوان نیاز به تایید آدرس ندارند.

چطور پیش از ورود به انگلیس اقدام به افتتاح حساب بانکی داشته باشم؟

افتتاح حساب بانکی در انگلستان پیش از عزیمت نیز وجود دارد. اما می بایست بانک کشور مبدا با یکی از بانک های انگلیس مکاتبه داشته باشد. بسیاری از بانک های بزرگ در انگلیس هستند که دارای حساب های بین المللی بوده و این مورد برای افراد غیر مقیم گزینه خوبی محسوب می شود. اگر مدارکی برای اثبات آدرس UK ندارید می توانید از این پروسه استفاده کنید. شما می توانید از پروسه آنلاین برای حساب بین المللی استفاده کنید.

کلام آخر

آسان ترین روش افتتاح حساب بانکی در انگلستان این است که به شعبه مورد نظر بروید و در خصوص باز کردن حساب بانکی پرس و جو کنید. شاید نیاز باشد که چند روزی صبر کنید تا پروسه افتتاح حساب برای شما در نظر گرفته شود. تا زمانی که حساب انگلستان شما فعال یا غیر فعال است می توانید وضعیت حساب بانکی خود را باز نگه داشته و همینطور از کارت خودپرداز استفاده نمایید و دریافت وجه نقدی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *