اعزام دانش آموز به آمریکا: تحصیل فرزندان در ینگه دنیا

blank

اعزام دانش آموز به آمریکا یکی از مطمئن ترین روش ها برای کسب گرین کارت و اقامت دائم آمریکا می باشد. تحصیل در مدارس آمریکا دارای مزیت های فراوانی است. ایالات متحده آمریکا، مدرسه های مختلف و متنوعی دارد. در ایالات متحده آمریکا تحصیل برای کودکان، از ۶ سالگی تا ۱۶ سالگی به صورت اجباری می باشد. امکانات آموزشی رایگان برای همه دانش آموز های آمریکایی وجود دارد. برای اعزام، باید افراد متقاضی مهاجرت شرایط ویژه ای داشته باشند. هر سال تعداد زیادی درخواست در این زمینه وجود دارد. در قانون ایالات متحده آمریکا شرایط ویژه ایی برای پذیرش دانش آموز ها ذکر شده است.

اعزام دانش آموز به آمریکا
تعداد زیادی درخواست برای اعزام دانش آموز به آمریکا وجود دارد

 شرایط عمومی

شرایط عمومی اعزام دانش امروز به آمریکا، پیچیده است. دانش آموز هایی که تقاضای تحصیل در آمریکا دارند؛ باید شرایط سنی پذیرش در مدرسه های این کشور را داشته باشند. افراد بالای ۱۸ سال به هیچ وجه نمی توانند برای تحصیل در مدرسه آمریکا درخواست بدهند. همچنین پذیرش هر فرد برای مقطع متناسب با سن او، انجام می گیرد. علاوه بر این، والدین دانش آموز، باید شرایط مالی خوبی داشته باشند. از طریق روش های تعریف شده در قانون، حامی رسمی و یا پدر و مادر دانش آموز، تمکن مالی خود را اثبات کند. میزان دارایی های پدر و مادر دانش آموز، باید به اندازه زندگی وی در آمریکا و همچنین شهریه های مدرسه او باشد. در صورت نداشتن تمکن مالی کافی، امکان اعزام  دانش آموز به آمریکا وجود نخواهد داشت.

 

شرایط ویژه

به غیر از شرایط عمومی اعزام دانش آموز به آمریکا بعضی از مدرسه ها آمریکا برای پذیرش دانش آموز ها دارای شرایط خاصی نیز می باشند.  مدرسه های مختلفی در ایالات متحده آمریکا فعالیت می کنند. بعضی از این مدارس، برای پذیرش دانش آموز های مهاجر، شرط دانستن زبان انگلیسی را ندارد. در نتیجه دانش آموز هایی که به زبان تسلط کافی ندارند؛ با دارا بودن تمکن مالی می توانند در این مدارس پذیرش شدند. اما برای تحصیل در بعضی از مدارس آمریکایی،  دانش آموز ها باید تسلط نسبی به زبان انگلیسی داشته باشند. بعضی از مدرسه های آمریکایی از دانش آموز های که به ایالات متحده آمریکا مهاجرت می کنند، آزمون زبان انگلیسی می گیرند. همچنین هر مدرسه برای پذیرش دانش آموز های مهاجر، آزمونی از درس های دوره قبلی می گیرند. این آزمون دارای اهمیت ویژه ای در پروسه اعزام دانش آموز به آمریکا می باشد. در آزمون ها سطح علمی دانش آموز ها  سنجیده می شود.

هزینه های اعزام دانش آموز به آمریکا

دانش آموز های غیر آمریکایی می تواند در مدرسه های مختلفی تحصیل کنند. البته احتمال پذیرش دانش آموز ها در مدارس خصوصی بیشتر از مدرسه های دولتی است. دانش آموز های مهاجر به آمریکا،  حتی در صورت پذیرش در مدرسه های دولتی،  باید شهریه پرداخت کنند. البته شهریه دریافتی مدرسه های دولتی، کم تر از شهریه مدرسه های خصوصی می باشد. شهریه دریافتی توسط مدرسه ها با توجه به مسائل مختلف، متفاوت از یکدیگر می باشد. بعضی از مدرسه های خصوصی شهریه نزدیک به مدرسه های دولتی دارند. اما شهریه سایر مدرسه های خصوصی ایالات متحده آمریکا، بسیار بالا می باشد. شهریه مدرسه، بخش مهمی از هزینه های اعزام دانش آموز به ایالات متحده آمریکا را تشکیل می دهد. اما به غیر از شهریه، برای اعزام دانش آموز به ایالات متحده آمریکا،  باید هزینه های دیگر نیز کرد. هزینه های زندگی دانش آموز در ایالات متحده آمریکا، توسط والدین او پرداخت می شود. مدرسه های آمریکا و دولت این کشور هیچ تعهدی برای هزینه های زندگی دانش آموز طور طول سال ندارند.

blank
احتمال پذیرش دانش آموز ها در مدارس خصوصی بیشتر از مدرسه های دولتی است

نکاتی درباره مدرسه های ایالات متحده آمریکا

نکاتی درباره مدرسه های آمریکایی وجود دارد. افراد متقاضی مهاجرت به آمریکا، باید این نکات را در نظر داشته باشند.  مدرسه های ایالات متحده آمریکا علاوه بر موضوعات علمی، به ورزش و هنری نیز می پردازند. در مدرسه های آمریکا استعداد های مختلف دانش آموز ها، شناسایی شده و در راستای پرورش این استعداد ها اقدامات مختلفی انجام می شود. همچنین می توان گفت در مدرسه های آمریکایی، تیم های ورزشی دارای اهمیت زیادی هستند. هر دانش آموز در یک ورزش خاص، مهارت کسب می کند. انواع هنر ها از جمله موسیقی در مدرسه های آمریکایی، آموزش داده می شوند. در دوره دبیرستان، درس ها به صورت اختصاصی به دانش آموز ها ارائه می شود. مدرسه ها در ایالات متحده دارای، سه دوره ابتدایی، متوسطه و دبیرستان هستند.  بعضی از مدرسه های ایالات متحده آمریکا به صورت شبانه روزی تاسیس شدند.

مزیت ها

اعزام دانش آموز به آمریکا دارای مزیت های فراوانی است. زمانی که افراد از سن کودکی ویزای تحصیلی آمریکا را دریافت می کنند؛ شانس آن ها برای دریافت گرین کارت و شهروندی آمریکا به میزان چشمگیری افزایش می یابد. دانش آموز هایی که از کودکی به  آمریکا می روند؛ با فرهنگ ایالات متحده آمریکا و مردم آن جا، کامل آشنا می شوند. این افراد در صورت کسب شهروندی آمریکا، از طرف آمریکایی ها راحت تر به عنوان شهروند پذیرفته می شوند. همچنین تحصیل در مدارس و کالج های ایالات متحده آمریکا، شانس مهاجرین را برای ورود به دانشگاه های این کشور افزایش می دهد.

اعزام دانش آموز به ایالات متحده آمریکا به کمک مشاوران

برای اخذ ویزا و اعزام دانش آموز به آمریکا باید روندی قانونی طی شود. مشاوران به اعزام دانش آموز به ایالات متحده آمریکا می کنند. آن ها با تجربه خود پروسه اعزام دانش آموز را بسیار کوتاه تر می کنند. برای اعزام دانش آموز به آمریکا ابتدا باید با مدرسه مورد نظر هماهنگ شود. سپس اقدامات لازم برای اخذ ویزای تحصیلی انجام شود. سابق تحصیلی درخشان، در پذیرش دانش آموز ها موثر است. متخصصان در زمینه اعزام دانش آموز به آمریکا مدرسه های مناسب را به شما معرفی می کنند. تا شما با توجه به شرایط خود، مدرسه مورد نظر را برای تحصیل فرزند تان انتخاب کنید. اگر فرزند شما در مدرسه مورد نظر، پذیرفته نشد؛ نگران نباشید. گزینه های دیگری برای اعزام دانش آموز به آمریکا وجود خواهد داشت

اگر قصد مهاجرت به آمریکا را دارید، پیشنهاد می کنیم مقاله روش های مهاجرت به آمریکا ۲۰۲۱، را مطالعه کنید. اگر در فکر اقامت بعد از تحصیل در آمریکا هستید هم مقاله مرتبط با این موضوع را به شما پیشنهاد می کنیم. همچنین می توانید مقالات شرکت در لاتاری آمریکا ۲۰۲۲ و آنچه باید بعد از قبولی در لاتاری آمریکا انجام داد را مطالعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت دانش آموزان به آمریکا، می توانید این مقاله را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *