آشنایی گام به گام با مراحل اعزام دانشجو به کانادا

blank

آیا اعزام دانشجو به کانادا نیازمند شرایط خاصی است؟ به واسطه تحصیل می توان در کانادا اقامت دریافت نمود؟ آیا داشتن همراه در ویزای تحصیلی کانادا امکان پذیر است؟ اعزام دانشجو به این کشور یکی از پر بازدید ترین مورد های سازمان حقوقی و مهاجرتی است. این کشور به علت  مهاجر پذیری، وضعیت کاری مناسب و دارا بودن قشر تحصیل کرده همیشه مورد اقبال اشخاصی است که تمایل به ادامه تحصیل و کار پس از تحصیل در کشور های دیگر را دارند. کانادا قطعاً یکی از پربازدید ترین کشور ها برای ایرانی هایی است که تمایل به مهاجرت دارند.

اعزام دانشجو به کانادا

کانادا از کشور های پیشرفته و مدرن بوده و جز مهاجر پذیرترین کشور ها در دنیا است که شرایط آرمانی و درجه یکی را برای اشخاص به ارمغان می آورد. به همین دلیل فرستادن دانشجو به این کشور هواداران بسیاری دارد. در حقیقت اشخاص با سواد در این کشور می توانند شغلی متناسب برای خود پیدا نموده و سرانجام اقامت دائم کانادا را دریافت نمایند. مضمون مثبت دیگر این است،  که زبان انگلیسی یکی از زبان های رسمی این کشور است و این موضوع سبب شده اشخاص زیادی از تمام دنیا علاقه زیادی به تحصیل در این کشور را داشته باشند.

شیوه های متنوعی برای مهاجرت تحصیلی به این کشور وجود دارد و هر شخص بایستی مشخص کند که به چه شیوه ای تمایل به مهاجرت دارد. ادامه تحصیل در مدارس و دانشگاه های کانادا یکی از متداول ترین راه های مهاجرت به این کشور  برای ایرانی ها است. در این راستا مؤسسات و سازمان های حقوقی مهاجرتی معتبری وجود دارند که همیشه سعی می کنند تا مطلوب ترین راه ها را برای اعزام دانشجو به کانادا در نظر بگیرند.

اعزام دانشجو به کانادا و شرایط عمومی

اعزام دانشجو به کانادا مورد تمایل بسیاری از دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل در کشور خارجی را دارند. سالانه این کشور با تجمع دانشجویان بسیاری از سر تا سر جهان من جمله ایران روبرو است. کانادا با گستردگی حدود ۹۹۸۴۶۷۰ کیلومتر مربع به عنوان چهارمین کشور وسیع دنیا شناخته شده است و معمولاً جمعیتی افزون بر ۳۶۰۰۰۰۰۰ نفر در این کشور وجود دارد. تحصیل برای اشخاص بومی و افرادی که اقامت این کشور را دارند در دانشگاه های دولتی، رایگان است. مسلماً این کشور از دانشگاه های خصوصی نیز برخوردار است و تحصیل در این نظام خصوصی  با توجه به حاکمیت، دانشگاه و همچنین رشته مدنظر تحصیلی از لحاظ هزینه ای کاملاً متمایز است.

مراحل اعزام دانشجو

اعزام دانشجو به کانادا همیشه داوطلبان بسیاری را به خود جلب می کند.  دانشجویان ایرانی که علاقه‌مند به ادامه تحصیل در این کشور هستند بایستی به این مسئله مهم توجه کنند که در اکثر دانشگاه های کانادا آموزش به زبان انگلیسی بوده و دارا بودن مدرک زبان آیلتس ضروری است لیکن این احتمال هم وجود دارد که دانشجویان حتی اگر حداقل نمره این مدرک را داشته باشند پس از دریافت پذیرش دانشگاه این کشور نخست باید  در دوره های تقویت زبان مشارکت به عمل آورند و پس از گذراندن این مرحله و هنگامی که سطح زبان انگلیسی به حد لازم رسید به دروس اصلی خود وارد می شوند.

آشنایی با مراحل اعزام دانشجو به کانادا

مراحل اعزام دانشجو به کانادا به شرح زیر می باشد:

ضوابط و قوانین کشور کانادا به علت اخذ درخواست بسیار زیاد برای دریافت پذیرش همیشه در حال تغییر می باشد. در این صورت داوطلبان مدام باید سعی کنند تا معلومات به روزی را در این خصوص در دسترس داشته باشند. سازمان های اعزام دانشجو به کانادا بایستی شرایط را به خوبی وارسی نمایند و تحولات اعلام شده را در دسترس داوطلبان قرار دهند. این امکان برای هر داوطلبی وجود دارد که به تنهایی برای دریافت پذیرش دانشگاه از این کشور مبادرت نماید با این حال اطلاع از موارد و شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا قبل از هر نوع مبادرتی ضروری است و هر نوع خطایی امکان دارد سبب از بین رفتن فرصت طلایی برای دریافت اقامت تحصیلی این کشور شود.

عمده ترین مراحل اعزام دانشجو به کانادا نظیر:

 • وارسی اسناد و مدارک تحصیلی دانشجو
 • رسیدگی به مقدار شناخت داوطلب به زبان انگلیسی
 • تحقیق درباره وضعیت مالی داوطلب برای تحصیل در کانادا
 • وارسی شرایط دانشگاه های گوناگون در این کشور
 • برگزیدن مطلوب ترین انتخاب ممکن جهت ادامه تحصیل داوطلب در کانادا
 • دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور
 • دریافت ویزای تحصیلی این کشور برای داوطلب

مدارک مورد نیاز جهت اعزام دانشجو

مهم ترین مدارک اعزام دانشجو به کانادا شامل موارد زیر است:

 • نامه قبول تحصیلی از یک سازمان موثق تحصیلی
 • عرضه نامه CAQ برای اشخاصی که علاقه به ادامه تحصیل در کبک را دارند
 • اسکن کلیه برگه های پاسپورت جدید و همچنین قبلی چنانچه موجود باشد.
 • یک عدد عکس ۳٫۵ در ۴٫۵
 • عرضه نامه توانگری مالی به زبان انگلیسی
 • از دیگر مدارک اعزام دانشجو به کانادا اموال و دارایی هر شخص است که مؤید تمایل او برای برگشت به کشور خود بعد از ادامه تحصیل است.
 • نامه پیشینه کاری با بیمه در امتداد مدرک تحصیلی داوطلب

هزینه اعزام دانشجو به کانادا

هزینه های مربوط به اعزام دانشجو در کانادا به چه میزانی است؟ معمولاً سؤالی است که برای اکثر داوطلبان که قصد مهاجرت دارند پیش می آید. امکان دارد برای هر فردی که داوطلب این فرایند است هزینه های وابسته به اعزام دانشجو به این کشور یکی از تشویش های بزرگ و یا یک مضمون اساسی باشد. به گونه ای که امکان دارد بدون آن تمام این فرایند مقدور نباشد. در این صورت یک امر ذاتی است که اشخاص در مرحله اول به این دغدغه بپردازند. هزینه های وابسته به اعزام دانشجو شامل هزینه های مرتبط با دریافت ویزای تحصیلی، هزینه تحصیل در دانشگاه و هزینه های مربوط به سفارت است.

مخارج مرتبط با دانشگاه به این شکل است که شخص باید در هر مرحله تحصیلی که تمایل به پذیرش در آن را دارد قطعاً باید مخارج ۱ سال تحصیل را داشته باشد. همواره در کشوری مانند کانادا این مبلغ در مراحل دانشگاهی مخارجی نزدیک به ۱۲۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار است مسلماً این مقدار هزینه به دانشگاهی بستگی دارد که شخص در آن پذیرش شده است. سازمان های معتبر حقوقی مهاجرتی داوطلبان را از چگونگی مهاجرت به کانادا و شرایط و ضوابط آن مطلع می سازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *