آشنایی با نحوه اعزام دانشجو به انگلستان

شرایط اعزام دانشجو به انگلستان

یکی از شیوه های مهاجرت به انگلستان، تحصیل در این کشور است. برای اعزام دانشجو به انگلستان معمولاً به شرایط و اسناد و مدارکی برای تحصیل نیاز است.

اعزام دانشجو به انگلستان

به طور کلی کشورهای همسایه انگلستان اسکاتلند و ولز می باشند که تقریباً از طرف شرق هم با دریای شمال مرز دریایی داشته از ناحیه شمالی این کشور با دریای ایرلند و از سمت غرب هم به دریا سلتی می رسد. آب و هوای انگلیس کمابیش مرطوب و معتدل است و پایتخت آن شهر لندن می باشد. اطلاعاتی در خصوص وضعیت اقتصادی این کشور مسلماً برای داوطلبان اعزام دانشجو به انگلستان بسیار حائز اهمیت است. زیرا که اکثر اشخاص پس از فارغ التحصیلی به فکر پیدا نمودن کار مناسبی هستند بدین سبب اطلاع از اقتصاد این کشور بسیار مؤثر است. اگرچه اقتصاد کشور انگلستان جز توانمند ترین اقتصادها در دنیا است و این خود سبب شده تا به یکی از ۱۰ کشور صادرکننده بزرگ در جهان بالأخص کشورهای نیرومند اروپایی مبدل آید.

وجود محبوبیت و معروفیت جهانی دانشگاه های این کشور، شهرهای دیدنی و فرهنگ های متعدد انگلیس، ایرلند شمال، اسکاتلند و ولز دیدگاه اکثر دانشجویان را به خود جذب نموده است. تقریباً ۲۰۰ ملیت از سایر کشور های جهان در انگلیس مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه های این کشور از نظر آموزشی کاملاً توسعه یافته، دارای امکانات فوق العاده و مطلوب ترین استاندارد ها می باشد. مقاطع تحصیلی که در کشور انگلستان برگزار می شوند مورد قبول سرتاسر دنیا می باشد و شخص می تواند به شغلی که به آن علاقه‌مند است در آینده برسد.

آشنایی با مزایای تحصیل در انگلستان

اعزام دانشجو به انگلستان به علت محاسن  غیر قابل انکاری که دارد توسعه یافته است در ادامه این مطلب به مزایای آن به صورت خلاصه خواهیم پرداخت:

 • معیار و موقعیت جهانی تحصیل در کشور انگلیس

مدارک تحصیلی سازمان آموزشی این کشور جز مطلوب ترین و با کیفیت ترین مدارک در تمام دنیا شناخته شده است. این بخش از پیشرفت و ترقی به دلیل وجود دانشگاه های چون کمبریج و آکسفورد حاصل شده است اما این آیین به اکثریت دانشگاه ها در سرتاسر انگلیس سرایت نموده است.

 • کم بودن هزینه های مربوط به آموزش

یکی از منحصر به فردترین مزایای اعزام دانشجو به انگلستان که توانسته جایگاه خاصی در بین متقاضیان داشته باشد پایین بودن مخارج و هزینه های مربوط به آموزش است. افزون بر اینکه دوره های تحصیلی در انگلستان به نسبت دیگر مناطق دنیا کمتر است پس می توان انتظار این را نیز داشت که صرفه جویی بیشتری در میزان شهریه به نسبت دیگر کشور ها چون آمریکا وجود دارد. برخی از مقاطع تحصیلی در این کشور ۳ ساله است و تحصیلات تکمیلی معمولاً ۱ الی ۲ سال است.

فرصت های شغلی

بدون یقین ادامه تحصیل در کشور انگلستان در پیشرفت و ترقی رزومه داوطلبان نقش به سزایی دارد. افزون بر این برای کسب درآمد فرصت های شغلی در این کشور حتی برای اشخاصی که در حال تحصیل هستند وجود دارد که این مورد یکی از عمده ترین مزایای اعزام دانشجو به انگلستان به شمار می آید. انگلیس به دانشجویانی که در حال تحصیل هستند این فرصت را می دهد که بیشتر از ۲۰ ساعت در طول هفته به کاری مشغول شوند.

 • بورسیه های تحصیلی در کشور انگلیس

بی تردید فراهم سازی مالی آموزش جهانی می تواند سخت و بغرنج باشد. به همین دلیل مطلوب ترین متد علاوه بر آنالیز سرمایه داوطلب، سعی برای به دست آوردن بورسیه تحصیلی در این کشور است.

پروسه و شرایط اعزام دانشجو به انگلستان

وهله اول از اعزام دانشجو به انگلستان ، انتخاب دانشگاه می باشد. این کشور پیشرفته فضایی  دانشگاهی با حداکثر ۱۰۰ دانشگاه و دانشکده می باشد. این آکادمی ها از موسسه های آموزش عالی  روستایی گرفته تا موسسه های آیکونی در شهرهای بزرگ و محبوب متمایز است. با طیف وسیعی از موسسه های آموزش عالی و آکادمیکی فرد داوطلب بایستی با توجه به چگونگی وضعیت و قابلیت های خود دست به انتخاب بزند.

قطعاً ادوار آموزشی امکانی برای تحصیل توانگری ها و قابلیت های گران‌بها و موثق را می دهد. اکثر کسب توانگری دارای عرصه سختی است. به هر میزان این عرصه بالاتر باشد تحصیل توانگری نیز سخت تر خواهد بود. ادوار تحصیلی در کشور انگلیس معمولاً ۳ ساله در مقطع کارشناسی و در مقطع کارشناسی ارشد ۱ ساله دارای شروط ذیل است:

تمام وقت منجر به تحصیل توانگری که کمترین سطح ۶ در Ofqual register می گردد.

تمام وقت منجر به تحصیل توانگری و مهارت که کمترین سطح ۷ در Ofqual register می گردد.

تمام وقت با لااقل ۱۵ ساعت در طول هفته از آموزش روزانه طراحی شده که منجر به تحصیل مهارت و کاردانی در کمترین سطح ۳ در Ofqual register  گردد.

گذراندن دوره مربوط به زبان انگلیسی در لویل B2  یا بالاتر

اعزام دانشجو به انگلستان و شرایط اقامت بعد از تحصیل

منحصراً اعزام دانشجو به انگلستان و تحصیل در این کشور سبب دریافت اقامت انگلستان نخواهد شد. در این کشور دانشجو بعد از فارغ التحصیلی خود هیچ شانسی برای پیدا نمودن کار نخواهد داشت شخص بایستی در زمان تحصیل مبادرت به کاریابی نماید تا بعد از اتمام تحصیل در همان کار مشغول باشد. با این تعاریف نیز شخص بایستی در زمان اتمام تحصیلات خود انگلستان را ترک نماید و برای اقامت کاری دوباره تقاضای خود را به سفارت کشور انگلستان تسلیم نماید. این مسئله  نشان دهنده آن است که احتمال تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کار در داخل این کشور به هیچ عنوان امکان پذیر نیست. چنانچه شخص بعد از تغییر اقامت تحصیلی به اقامت کاری ظرف مدت زمان ۵ سال و ۱۴ روز در این کشور مشغول به کار شود و همچنین بیمه و مالیات مربوطه را پرداخت نماید در این صورت می تواند برای اخذ اقامت دائم این کشور تقاضای خود را ثبت نماید.

با التفات به انحصار های اجرا شده در مورد دادن اقامت دائم و طولانی مدت به اشخاص خارج از محدوده اروپا در کشور انگلستان فرد بایستی حرفه و تبحر منحصر به فردی داشته باشد تا بتوانند اقامت این کشور را بدین واسطه اخذ نمایند و تأیید این مسئله به وسیله تحصیل در عالی ترین دانشگاه های انگلیس شیوه ای کاملاً عقلانی و منطقی است.

1 دیدگاه برای “آشنایی با نحوه اعزام دانشجو به انگلستان

 1. blank
  محبوبه گفته:

  سلام وقت بخیر
  برای مهاجرت تحصیلی آیا نیاز به تمکن مالی هست؟
  و معمولا چقدر هست . برای هرنفر هست یا برای دو نفر یک تمکن مالی نیاز هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *