اعزام دانشجو به آمریکا: از همین امروز شروع کنید

اعزام دانشجو به آمریکا امروزه، بسیار مورد استقبال دانشجو های مقاطع مختلف تحصیلی قرار گرفته است.

اعزام دانشجو به آمریکا امروزه، بسیار مورد استقبال دانشجو های مقاطع مختلف تحصیلی قرار گرفته است. گرفتن گرین کارت و کسب اقامت دائم ایالات متحده آمریکا، از طریق ویزای تحصیلی امکان پذیر است. به همین دلیل امروزه بسیاری از دانشجو ها تمایل به تحصیل در دانشگاه های آمریکا دارند. دانشجو های برای مهاجرت به آمریکا، باید دارای شرایط ویژه ایی باشند. دانشگاه های آمریکا هر ساله درخواست های زیادی از طرف دانشجو ها دارند. فقط دانشجو هایی پذیرش خواهند شد که؛ شرایطی مطابق با استاندارد های دانشگاه داشته باشند. شرایط دانشگاه های ایالات متحده آمریکا، برای پذیرش دانشجو ها با یکدیگر متفاوت است.

شرایط عمومی دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های آمریکا

تمکن مالی برای اعزام دانشجو به آمریکا، یکی از اصلی ترین شرایط پذیرش دانشجو ها است. البته به بعضی از دانشجو ها، از طرف خود دانشگاه بورسیه اعطا می شود. بورسیه گرفتن از دانشگاه های ایالات متحده بسیار سخت است. دانشگاه های آمریکا جز بهترین دانشگاه های جهان هستند. این دانشگاه ها فقط به پروژه ها و تز های خاص بورسیه اعطا می کنند. در نتیجه بیشتر بورسیه ها، برای مقطع دکترا داده می  شود. سایر دانشجو ها برای تحصیل در دانشگاه های ایالات متحده آمریکا، حتما باید تمکن مالی برخوردار باشند. برای اعزام دانشجو به آمریکا، تمکن مالی افراد متقاضی مهاجرت به ایالات متحده، از طریق بررسی حساب های بانکی آن ها، سنجیده می شود. یکی دیگر از شرایط عمومی پذیرش، داشتن مدرک زبان است. افرادی که متقاضی تحصیل در دانشگاه های ایالات متحده هستند؛ باید مدرک زبان تافل با نمره بیشتر از ۱۰۰ داشته باشند. بعضی از دانشگاه های کشور آمریکا، علاوه بر مدرک تافل از دانشجو ها غیر آمریکایی آزمون زبان نیز می گیرند. موفق شدن در این آزمون زبان بسیار اهمیت دارد.

blank
اعزام دانشجو به آمریکا امروزه، بسیار مورد استقبال دانشجو های مقاطع مختلف تحصیلی قرار گرفته است.

شرایط خاص اعزام دانشجو به آمریکا

اعزام دانشجو به آمریکا دارای شرایط ویژه ایی نیز می باشد. هر یک از دانشگاه های ایالات متحده امریکا، شرایط ویژه ایی برای پذیرش دارد. ممکن است شرایط دانشگاه های ایالات متحده آمریکا هر سال، با سال قبل متفاوت باشد. سیاست های دانشگاه و پروژه های علمی و تحقیقاتی، از عوامل موثر برای پذیرش دانشجو ها در دانشگاه های ایالات متحده آمریکا است. به عنوان مثال ممکن است یک دانشجو دکترا با یک موضوع تحقیقی مشخص، در یک دانشگاه امکان پذیرش داشته باشد؛ اما در دانشگاه دیگر پذیرفته نشود. دانشگاه های آمریکا خصوصی هستند. این دانشگاه ها، سیستم یکپارچه ایی برای پذیرش و انتخاب دانشجوها ندارند. آزمون های ورودی هر دانشگاه نیز با یکدیگر گیر متفاوت است.

شرایط اخذ اقامت گرین کارت از طریق اعزام دانشجو به آمریکا

معمولا اعزام دانشجو به آمریکا با هدف اخذ گرین کارت و یا اقامت دائم این کشور، اتفاق می افتد. برای اخذ اقامت دائم، زمان مشخصی باید بگذرد. دانشجو ها به محض ورود به دانشگاه های ایالات متحده آمریکا،  اقامت دائم این کشور را به دست نمی آورند.  معمولا کشور های مختلف، پروسه ها و روند های مشخصی برای اخذ اقامت دائم توسط افراد غیر بومی دارند. هر یک از افراد متقاضی مهاجرت به ایالات متحده آمریکا، باید ابتدا چند سال به طور موقت در آمریکا زندگی کند. زندگی موقت در آمریکا به واسطه اخذ ویزا های موقت، اتفاق می افتد. معمولا ویزا های مختلف مدت دار هستند. مدت بعضی از ویزا ها بیشتر و بعضی از آن ها کم تر است. به عنوان مثال، دو نوع ویزای تحصیلی وجود دارد. مدت زمان این ویزا های تحصیلی، با یکدیگر برابر نیست. برای کسب گرین کارت باید ویزا های موقت، چند سال تمدید شده و فرد متقاضی بیشتر از ۵ سال را، در کشور ایالات متحده آمریکا زندگی کند. ویزا های موقت، در صورتی دوباره تمدید می شوند؛ که فرد متقاضی مهاجرت شرایط زندگی در آمریکا را داشته باشد.

blank
معمولا اعزام دانشجو به آمریکا با هدف اخذ گرین کارت و یا اقامت دائم این کشور، اتفاق می افتد.

دانشجوی دوره لیسانس در آمریکا

اگر فردی برای چند سال متوالی شرایط زندگی در آمریکا را داشته باشد؛ امکان به دست آوردن اقامت دائم این کشور را دارد. هر چه تعداد سال های حضور این افراد بیشتر باشد؛ شانس پذیرش آن ها، به عنوان شهروند رسمی آمریکا بیشتر است.  دانشجو ها در صورت پذیرش در مقطع لیسانس دانشگاه های ایالات متحده آمریکا، شانس بیشتری برای دریافت اقامت دائم را دارند. زیرا دوره کارشناسی  حدوداً ۴ ساله بوده و نسبت به دوره های دیگر تحصیلی، مدت زمان بیشتری دارد. دانشجو های که مقطع لیسانس را در دانشگاه های ایالات متحده آمریکا می گذرانند؛ شانس قبولی بیشتری برای قبول شدن در مقطع فوق لیسانس و همچنین دکترا، در این کشور دارند.

مزیت اعزام دانشجو به آمریکا

اعزام دانشجو به آمریکا، مزیت های فراوانی دارد. دانشجو ها، مخصوصا دانشجو های دوره لیسانس از شانس بیشتری برای کسب اقامت دائم ایالات متحده آمریکا، برخوردار هستند. اگر دانشجو ها مقطع فوق لیسانس و دکترا را در دانشگاه های آمریکا بگذرانند؛ به راحتی اقامت دائم و پاسپورت ایالات متحده را به دست می آورند. یکی دیگر از مزیت های اعزام دانشجو به ایالات متحده آمریکا، ویزای است که؛ به همراه های دانشجو اعطا می شود. منظور از همراه دانشجو فرزندان زیر بیست و یک سال و همچنین همسرش می باشند. در صورتی که بعضی از کشور ها با ویزای تحصیلی،  ویزای همراه صادر نمی کنند. یکی دیگر از مزیت های قابل توجه اعزام دانشجو به ایالات متحده آمریکا، شرایط کاری پس از تحصیل در این کشور است. دانشجو های مقطع دکتری که در دانشگاه های ایالات متحده پذیرش می شوند؛ باید از یافتن شغل مناسب مطمئن باشند.

هزینه اعزام دانشجو به آمریکا

هزینه های اعزام دانشجو هر ساله دچار تغییراتی می شود. اغلب دانشگاه های ایالات متحده آمریکا، خصوصی هستند. میزان شهریه این دانشگاه ها هر چند سال یک بار، تغییر می کند. همچنین هزینه های زندگی در آمریکا، متغیر است. دانشجو ها باید هزینه زندگی خود را در طول تحصیل در ایالات متحده آمریکا، بپردازند. البته دانشجو ها در مدت تحصیل در آمریکا می توانند کار کنند. در نتیجه تامین هزینه های زندگی در آمریکا چندان مشکل نخواهد بود. فرصت های شغلی مختلفی برای دانشجو ها در آمریکا وجود دارد. مانعی برای کار دانشجو هایی غیر آمریکایی در این کشور وجود ندارد. البته از نظر حقوقی بعضی از محدودیت ها وجود خواهد داشت. این محدودیت ها با کسب اقامت دائمی آمریکا از بین می رود.

برای مشاهده برترین دانشگاه های آمریکا در سال ۲۰۲۰، این لینک را ببینید. همچنین اگر قصد مهاجرت تحصیلی را دارید، پذیرش تحصیلی در کانادا را هم ببینید. اگر هم قصد مهاجرت به آمریکا را دارید، پیشنهاد می کنیم مقاله روش های مهاجرت به آمریکا ۲۰۲۱، را مطالعه کنید. اگر در فکر اقامت بعد از تحصیل در آمریکا هستید هم مقاله مرتبط با این موضوع را به شما پیشنهاد می کنیم. همچنین می توانید مقالات شرکت در لاتاری آمریکا ۲۰۲۲ و آنچه باید بعد از قبولی در لاتاری آمریکا انجام داد را مطالعه کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در آمریکا وب سایت studyusa.com را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *