اسکان دانشجویی در انگلستان : اولین و بزرگترین چالش برای دانشجویان خارجی

blank

اسکان دانشجویی در انگلستان اولین و بزرگترین چالشی است که شما به عنوان یک دانشجوی خارجی با آن رو به رو خواهید بود. متداول ترین نوع اسکان دانشجویی در انگلستان عبارتند از:

با این حال ، انتخاب مکانی که مطابق با خواسته های شما و از همه مهم تر ، منابع مالی شما باشد ، کار سختی است. به علاوه ، شما زمان زیادی نخواهید داشت، زیرا به زودی کلاس‌ها شروع می شوند و نیاز به برنامه ریزی قبلی برای محل اسکان دانشجویی هنگام ورود به انگلستان خواهید داشت.

هزینه اسکان دانشجویی در انگلستان

شهراجاره آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهراجاره آپارتمان ۱ خوابه در خارج از مرکز شهراجاره یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهراجاره یک آپارتمان ۳ خوابه در خارج از مرکز شهر
لندن£۱,۷۳۰£۱,۲۳۵£۳,۳۲۰£۲,۰۵۰
ادینبرگ£۷۷۰£۶۰۵£۱,۳۸۰£۱,۰۵۰
کاردیف£۷۰۰£۵۴۰£۱,۱۹۰£۹۱۰
بلفاست£۶۳۰£۴۳۵£۹۶۰£۶۵۰
منچستر£۷۵۵£۵۴۵£۱,۳۴۵£۸۴۰
لیورپول£۶۶۰£۴۷۰£۱,۰۱۸£۶۶۵
گلاسکو£۶۲۰£۴۴۵£۱,۲۳۰£۸۵۰
کمبریج£۱,۰۳۰£۸۲۰£۱,۷۰۰£۱,۳۰۰
آکسفورد£۱,۰۶۰£۸۷۰£۲,۰۵۰£۱,۵۰۰

هزینه اسکان دانشجویی در انگلستان تا حد زیادی متفاوت است. به طوری که شاهد رنج متختلف قیمت ها در نقاط مختلف یک شهر خواهید بود. به طور طبیعی ، شما به عنوان یک دانشجویی صرفه جویی در هزینه ها یکی از ملزومات سفر است و دانستن اینکه اجاره بالاترین هزینه ای است که هنگام تحصیل در خارج از کشور خواهید داشت ، پیدا کردن یک محل اقامت مناسب ، بار مالی بزرگی را برای شما کاهش می دهد. لندن بزرگترین و گرانترین شهر برای زندگی در انگلستان است. هزینه اقامت در مرکز شهر بالاتر از حومه شهر است که یک ویژگی مشترک برای شهرهای بزرگ است.

به عنوان مثال ، اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر لندن به طور متوسط ​​۱،۶۴۶ پوند برای شما خواهد بود. با کمی شانس می توانید آپارتمانی در حدود ۱۲۰۰ پوند پیدا کنید. همین آپارتمان در حاشیه شهر به طور متوسط ​​۱،۱۸۵ پوند اجاره ماهانه دارد. قیمت آپارتمان های بزرگتر بالاتر است ، بنابراین در این موارد ، باید هم اتاقی را پیدا کنید که با آنها آپارتمان و هزینه اجاره را به اشتراک بگذارید.

در جدول زیر متوسط ​​اجاره ماهانه برای ده شهر در انگلستان نشان داده شده است:

مناطق مسکونی مختلف

همانطور که انتظار دارید مناطق شهری نسبت به مناطق روستایی انگلیس قیمت اجاره بالاتری داشته باشند. اما حتی در مناطق شهری ، هنوز گزینه های مقرون به صرفه برای دانشجویان خارجی وجود دارد که با  کمی تحقیق می توان به راحتی به انها دست یافت.

در مناطق مرکز شهر ، به سختی می توانید یک محل اقامت ارزان برای اجاره پیدا کنید. در مقابل ، آپارتمان ها و خانه های شخصی در حاشیه مناطق قیمت اجاره پایین تر دارند. گذشته از معایب جزئی مانند فاصله از مرکز شهر ، مکانی ساکت تر ، ایمن تر ، با ترافیک کمتر است و بسیاری از دانشجویان در آنجا ساکن هستند ، بنابراین این یک فرصت عالی برای معاشرت است.

با این حال ممکن است فکر کنید روزانه هزینه های زیادی را برای رفت و امد دانشگاه تا خانه باید متحمل شوید اما با  مقایسه ای انجام شده مبلغی که برای حمل و نقل در یک ماه پرداخت میکنید بسیار کمتر از مبلغیست که برای اجاره یک خانه درمرکز شهر باید بپردازید.. علاوه بر این ، انواع مختلف حمل و نقل راحت مانند دوچرخه وجود دارد که میزان هزینه شما را خیلی کمتر خواهد کرد.

آپارتمان مبله

به طور طبیعی ، شما باید هزینه اجاره را تا حد ممکن به حداقل برسانید. اما ، نه تا حدی که برای صرفه جویی در هزینه ، نیازهای خود را برای یک مکان راحت برای زندگی در این کشور قربانی کنید.

آپارتمان های مبله گزینه مناسبی برای اسکان دانشجویی در انگلستان می‌باشد چرا که دیگر نیازی به خرید مبلمان و وسایل خانه نیست و هنگام تعویض منزل هم نگرانی بابت فروش وسایل نخواهید داشت.

خبر خوب این است که  تفاوت چندانی بین هزینه آپارتمان های مبله و غیرمبله وجود ندارد. همچنین صاحبخانه های آپارتمان های مبله به این نکته توجه میکنند که آپارتمان های آنها تمامی موارد مورد نیاز راداشته باشد تا اولین انتخاب دانشجویان خارجی باشد. بنابراین پیشنهاد میشود که همیشه به دنبال آپارتمانهای مبله باشید. کالج ملل شما را در این امر راهنمایی خواهد کرد. اگر مایلید بدانید که آپارتمان مبله است یا خیر ، می توانید Gumtree را بررسی کنید.

آیا دانشگاه من برای اسکان دانشجویی در انگلستان در من کمک می کند؟

امروزه تعداد دانشجویانی که برای دریافت مدرک دانشگاهی به خارج از کشور می روند ، روند افزایشی دارد. کالج ، دبیرستان و دانشگاه ها مکانی را برای اقامت دانش اموزان در حین تحصیل در نظر گرفته اند، خوابگاه های مشترک و یا تک نفره دانش آموزی و دانشجویی و یا اقامت خانگی از گزینه هایی است که به هنگام دریافت پذیرش به شما پیشنهاد میشود اما گاهی با تکمیل ظرفیت باید به دنبال مکانی دیگر باشید . که در این امر نیز شما را یاری خواهیم کرد.

نکاتی برای یافتن یک محل اقامت خوب در انگلستان

  1. تحقیق کنید

اینکه در وهله اول بدانید که مایل به زندگی در کدام یک از مناطق شهر هستید. امروزه انجام تحقیق کار ساده ای است. فقط در اتاق نشیمن خود بنشینید و شروع  به جستجو در اینترنت کنید. منابع کارامد بسیاری از جمله بسیاری از وب سایت های مسکن در انگلستان وجود دارد که میتوانند به شما کمک کنند. میتوانید رنج قیمت ها را بررسی کنید و با میزان بودجه خود بسنجید. همچنین با عضویت در انجمن های انلاین دانشجویی انگلستان دسترسی به تجربیات انها داشت.

  1. ببینید خوابگاه های خصوصی در اطراف وجود دارد یا خیر

خوابگاه هایی که دانشگاه ها برای دانشجویان در نظر گرفته اند به دلیل جمعیت زیاد نمیتواند پاسخگوی تمامی متقاضیان باشد. برای حل این مسئله خوابگاه های خصوصی تعبیه شده اند که میتوانید به انها مراجعه کنید. در شهرهایی که شمار دانشجویان بین المللی زیاد است ، تعداد زیادی از این چنین خوابگاه ها وجود دارد. آنها را در اولویت قرار دهید زیرا ارزان تر از آپارتمان های خصوصی هستند و شرایط مشابه خوابگاه های دانشگاه را ارائه می دهند.

همچنین دارای کتابخانه ، کافه تریا ، سالن همگانی و امکانات جانبی دیگر برای انجام سایر فعالیت ها مانند ورزش است. علاوه بر این،  یک فرصت عالی برای معاشرت با دانشجویان خواهید داشت.

  1. قبل از ورود تمامی جوانب را بررسی کنید.

به عنوان یک دانش آموز ، زمان بندی مهم ترین مسئله برای شماست. اگر زمانبندی دقیقی داشته باشید میتوانید بدون نگرانی بابت دیگر مسائل فقط به مطالعه دروس بپردازید.

گرچه هماهنگی اسکان شما از خانه شما ممکن است دشوار باشد ، اما بهتر است حداقل در هنگام ورود به انگلستان لیستی از مکان هایی  را که با آنها تماس می گیرید تهیه کنید. اولین گزینه تماس شما باید دانشگاه شما باشد.

نکته: اگر در حال انجام تحقیقات آنلاین هستید ، همیشه اطمینان حاصل کنید که از منابع معتبری اطلاعات کسب می کنید. متأسفانه ، ممکن است وب سایت های کلاهبرداری وجود داشته باشد که هم شما را گمراه کرده و هم سواستفاده مالی میکنند.

  1. هم اتاقی ها را پیدا کنید

اگر جز اقامت آپارتمان خصوصی گزینه دیگری ندارید ، پیشنهاد می کنیم آن را با شخص دیگری به اشتراک بگذارید. چه لندن باشد و چه مکانی ارزان تر برای اسکان دانشجویی در انگلستان ، قیمت اجاره آن بسیار بالا است که بتواند به تنهایی برای یک دانش آموز اداره شود پس پیشنهاد میشود به دنبال یک هم اتاقی باشید که هزینه ها را با او به اشتراک بگذارید.

  1. اطمینان حاصل کنید که محل اقامت شامل همه موارد مورد نیاز شما می باشد

قبل از تصمیم گیری برای انتخاب محل اقامت ، اطمینان حاصل کنید که محل انتخابی، تمامی موارد مورد نیاز شما را داراست. مطمئناً قیمت مهم است ، اما شما باید هدف خود را برای دستیابی به بهترین معاملات انجام دهید. اگرشرایط اساسی و اولیه زندگی را ندارد ، نباید آن را اجاره کنید.

  1. جمع آوری اطلاعات در مورد مکان

محل اسکان دانشجویی در انگلستان بسیار مهم است. علاوه بر این ، می تواند قیمت اجاره را تا حدی مشخص کند و مزایای دیگری نیز خواهد داشت.

اول ، می تواند فاصله ای از دانشگاه شما باشد. طبیعتاً باید سعی کنید تا حد امکان یک آپارتمان پیدا کنید.

همچنین ، می توانید دسترسی کافی به مناطق مرکز شهر را ببینید. اگر روزانه به دانشگاه خود رفت و آمد می کنید می خواهید محله ای پیدا کنید که مسیرهای دوچرخه در آن وجود داشته باشد تا بتوانید با خیال راحت رانندگی کنید. به علاوه می توانید به جستجوی فروشگاههایی بپردازید که برای خرید به آنجا مراجعه میکنید.

منبع : بلاگ Study In UK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *