آشنایی با چگونگی اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

blank

اخذ ویزای تحصیلی انگلستان با توجه به شرایط و قوانین حاکم در انگلستان می باشد. همان‌طور که می دانید یکی از اصول اخذ ویزای تحصیلی پذیرش از دانشگاه مقصد است و این پذیرش با توجه به قانون مهاجرت هزینه های متفاوتی دارد. دو اصل مهم در اخذ ویزا که شامل کسب حداکثر نمره معدل و توان مالی شخص برای پشتیبانی لازم است. ویزاهای تحصیلی جزو ویزاهای غیر مهاجرتی هستند و مدت زمان معینی دارند. ادامه تحصیل در کشورهای خارجه نیازمند اخذ ویزای تحصیلی می باشد. نحوه دریافت هزینه ها و مدارک از طریق سفارت خانه ها می باشد. ویزاها در ابتدا برای مدت کمی صادر می شوند و با توجه به وضعیت تحصیلی فرد دوباره تمدید می شوند.

صفر تا صد اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

از بین کشورهای اروپایی درخواست برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان بسیار زیاد است. کشور انگلستان از لحاظ واحد پولی، زبان، قدرت اقتصادی، بالا بودن ارزش پاسپورت در تمام اروپا و جهان یکی از محبوب ترین کشورها می باشد. از آنجا که سیستم آموزشی انگلستان از استاندارد بالایی نسبت به سایر کشورها برخوردار است پس طبیعی است که متقاضیان زیادی را جهت اخذ ویزا جذب کند. آموزش در این کشور در ۵ مرحله پیش دبستانی، ابتدایی، متوسطه، تحصیلات تکمیلی یا FE و آموزش عالی یا HE انجام می شود و کودکان از سه سالگی وارد پیش دبستان می شوند. آموزش در انگلستان تا سن ۱۶ سالگی اجباری می باشد.در هر مقطع تحصیلی اخذ ویزا امکان پذیر است و شما فقط لازم است مدارک لازم جهت اخذ ویزا را تهیه نمایید. مراحلی که متقاضی باید برای اخذ ویزا طی کند شامل تعیین وقت سفارت و تکمیل فرم درخواست، تکمیل مدارک و مصاحبه می باشد در بعضی از کشورها مصاحبه انجام نمی شود و متقاضی فقط مدارک خود را جهت تأیید ارائه می دهد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی

شما برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان بهتر است مدارکی را که دانشگاه درخواستی لازم دارد تهیه نمایید. به طور کلی مدارک لازم در دو سطح زیر ۱۸ سال و بالای ۱۸ سال متفاوت است. مدارک برای دانشگاه های بریتانیا بر اساس دپارتمان خود ثابت نمی باشد از این رو باید برای هر دانشگاهی که درخواست می دهید مدارک را طبق لیست دانشگاه تهیه کنید. اما به طور کلی مدارک زیر جهت اخذ ویزا نیاز است.

• فرم مخصوص جهت درخواست ویزای تحصیلی

• عکس پاسپورتی

• نامه پذیرش از دانشگاه

• اعلام محل سکونت

• اثر انگشت

• داشتن مدرک زبان برای افراد بالای ۱۸ سال مطابق با دوره تحصیلی الزامی است و دانش آموزان زیر ۱۸ سال باید مصاحبه انجام دهند و در سطح ابتدایی بتوانند انگلیسی صحبت کنند. والدین این کودکان نیز باید بتوانند انگلیسی صحبت کنند یا مترجم داشته باشند.

• پرداخت هزینه بررسی ویزای تحصیلی انگلستان

• پاسپورت و یک صفحه خالی در پاسپورت جهت اخذ ویزا

• مدارکی که نشان دهد متقاضی می تواند هزینه های تحصیل و اقامت را تهیه نماید.

• مدارکی که نشان دهنده محل اقامت در انگلیس و بلیط هواپیما

• اگر متقاضی زیر ۱۸ سال باشد باید اطلاعات یکی از والدین را جهت اخذ ویزا ارسال کند.

• ترجمه مدارکی که به زبان انگلیسی می باشند.

نحوه ی اخذ ویزا در مقاطع مختلف تحصیلی

بیشتر افراد برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری اقدام می کنند. که شرایط هر مقطع را در زیر توضیح می دهیم.

• اخذ ویزا در مقطع کارشناسی: تحصیل در مقطع کارشناسی معمولاً ۳ تا ۴ سال ادامه می یابد. برای ورود به این مقطع و اخذ ویزا متقاضی باید دوره دبیرستان را با موفقیت طی کرده باشد و دیپلم اخذ شده مورد تأیید کشور انگلستان باشد. شما باید مدرک زبان آیلتس ۶ را داشته باشید. زمانی که در مقطع کارشناسی نمره زبان شما ۵٫۵ باشد فرصت جبران را می توانید در دوره Pre-sessional pourse داشته باشید و پس از آن می توانید دوره تحصیلی خود را ادامه دهید. در کشور انگلستان هزینه ی تحصیل برای دوره کارشناسی هر سال بسته به رشته و دانشگاه محل تحصیل چیزی حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار پوند می باشد.

• اخذ ویزا در مقطع کارشناسی ارشد: اگر موفق به اخذ ویزا در مقطع کارشناسی ارشد شوید تنها یک سال تحصیل می کنید و نسبت به سایر کشورها یک سال زودتر در این مقطع فارغ‌التحصیل می شوید و در خصوص پرداخت هزینه تقریباً هزینه ای برابر با سایر کشورها دارد. شرایط لازم برای اخذ ویزا در این مقطع داشتن مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ است که اگر نمره زبان شما در مقطع کارشناسی کمتر از ۶٫۵ باشد با یک مرحله پیش نیاز و آمادگی یا همان pre- master می توانید جبران کنید. این دوره برای تکمیل دانش و ارتقاء سطح زبان شما بسیار کاربردی می باشد. هزینه تحصیل در این مقطع بین ۱۱ تا ۱۵ هزار پوند متغیر است و با توجه به رشته و دانشگاه شما تعیین می شود.

• اخذ ویزا در مقطع دکتری: این مقطع که از لحاظ علمی در سطح بالایی می باشد یک دوره ی ۳ ساله است که رزومه علمی فرد اهمیت بسیاری دارد و متقاضی باید مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را تحویل دهد. مدرک زبان آیلتس شما باید ۷ به بالا باشد تا بتوانید در دانشگاه استاد راهنما یا سوپر وایزر پیدا کنید. دوره دکترا می تواند به دو روش آموزش محور و پژوهش محور باشد. در صورتی که شما موفق به کسب نمره زبان بالای ۷ نباشید باید یک دوره pre- phd تحصیل کنید و سپس به تحصیل در مقطع دکترا ادامه دهید. در این دوره دانشجو در حین تحصیل می تواند کار دانشجویی بکند و حقوق دریافت نماید.

هزینه ویزای تحصیلی انگلستان

همان‌طور که گفته شد برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان شما باید تمکن مالی داشته باشید و ثابت شود که درخواست کننده از پس هزینه های تحصیل و زندگی بر می آید.برای اثبات تمکن مالی جهت اخذ ویزا فرد باید برای مدت یک ماه مبلغ مشخصی را در حساب بانکی خود نگه دارد و پرینت حساب را ارائه دهد. این مبلغ باید برای شهریه یک سال دانشگاه و نه ماه زندگی کافی باشد که شهریه با توجه به دانشگاه و رشته انتخابی متفاوت می باشد. به طور مثال برای تحصیل در لندن ماهیانه به ۱۲۶۵ پوند نیاز دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *