آشنایی با نحوه اعزام دانش آموز به کانادا

اعزام دانش آموز به کانادا

آیا از طریق اعزام دانش آموز به کانادا می توان به اقامت آن کشور در آمد؟ راه های متعددی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا وجود دارد و هر شخص بایستی انتخاب نماید که با چه راهی می خواهد به این کشور مهاجرت نماید. تحصیل در مدارس کانادا من جمله متداول ترین راه های مهاجرت تحصیلی به این کشور برای ایرانیان به شمار می آید.

در وارسی های انجام گرفته کنونی در خصوص مبادرت های مربوط به تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا مشاورین و کارشناسان مؤسسات حقوقی مهاجرتی معتبر به دریافت پذیرش از بعضی مدارس این کشور اقدام نموده اند که به متقاضیان این اعتماد را می بخشد تا بتوانید به برنامه ریزی در مورد آینده و اعزام دانش آموز به کانادا بپردازید.

آشنایی با شرایط اعزام دانش آموز به کانادا

برای اعزام دانش آموز به کانادا معمولاً شرایط خاصی وجود دارد که در این مبحث قصد داریم به آن بپردازیم. دانش آموزانی که هنوز به سن قانونی نرسیده اند می توانند در صورت علاقه برای ادامه تحصیل به کانادا بروند. اگرچه هر کشوری تعریف منحصر به فردی از سن قانونی دارد برای برخی کشورها این سن ۱۹ سالگی و بعضی ۱۸ سال در نظر گرفته شده است. والدین دانش آموزانی که کمتر از ۱۷سال سن دارند و تمایل به ادامه تحصیل در کانادا را دارند به عبارتی اعزام دانش آموز به کانادا یکی از مشغله های ذهنی آنان است حتماً باید اثبات نمایند که قابلیت ساپورت فرزندانشان در حین اقامت در کانادا را دارند.

مطابق قانون کانادا محصل ها برای ادامه تحصیل در این کشور حتماً باید یکی از دو شرایط زیر را دارا باشند:

•به همراه والدین یا وصی خود به کانادا وارد شوند.

•در این کشور یک سرپرست داشته باشند.

بر اساس تشریح، سرپرست به شخص بزرگ‌سال متعهدی گفته می شود که شهروند کشور کانادا باشد یا اینکه اقامت دائم آن را داشته باشد و بتواند از دانش آموز خارجی محافظت و او را ساپورت مالی نماید. به طور کلی شرایط اعزام دانش آموز به کانادا برای دانش آموزانی که ۱۷ سال و بالاتر سن دارند داشتن سرپرست اجباری نیست ولی صاحب منصب ویزا می تواند در صورتی که صلاح بداند این امر را اجباری نماید. دانش آموز می تواند برای یافتن سرپرست، به همراه دیگر اسناد یک فرم ۲ صفحه ای تقاضای سرپرست را نیز ارسال نماید که یکی از این برگه ها به وسیله سرپرست و دیگر به واسطه والدین بایستی به امضا برسد.

همچنین در رابطه با شرایط اعزام دانش آموز به کانادا، اشخاصی که به سن قانونی نرسیده اند و تمایل به ادامه تحصیل در کانادا را دارند بایستی قبل از ورود به این کشور تقاضای مجوز اقامت خویش را درج نمایند. این مسئله مشمول آن گروه از دانش آموزانی هم می شود که با خانواده خود به کانادا آمده اند که اجازه کار یا ادامه تحصیل موثق دارند. البته در صورتی که محصل مجوز کاری یا تحصیلی موثق داشته باشند دیگر لزومی به عرضه نامه پذیرش ندارند. اشخاص که به سن قانونی نرسیده اند و از پیش تر در این کشور حضور داشته اند برای ادامه تحصیل بایستی تقاضای مجوز تحصیل نمایند.

به طور قطع با توجه به شرایط زیر دیگر نیازی به چنین مجوزی نیست

•اگر تمایل به نام نویسی ‌در کودکستان را داشته باشند در این شرایط پدر و مادر آن ها چندان اهمیتی ندارد.

•اگر تمایل به نام نویسی در پیش دبستانی، ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را دارد و یکی از والدین اجازه کار یا تحصیل در این کشور داشته باشد.

•جزوه افراد پناهنده باشند یا تقاضای پناهندگی داده باشند.

•والدینشان پناهنده هستند یا تقاضای پناهندگی داده اند.

•طول دوران تحصیل آن ها فقط ۶ ماه یا کمتر باشد.

دانش آموز خود به تنهایی در این کشور باشد.

اعزام دانش آموز به کانادا

آشنایی با اعزام دانش آموز به کانادا ابتدایی

شرایط اعزام دانش آموز به کانادا ابتدایی چگونه است؟ محصل های کشورهای مربوط به غیر اتحادیه اروپا که تمایل به ادامه تحصیل در کانادا را دارند حتماً بایستی برای مجوز تحصیلی تقاضا خود را ارسال نمایند. این مسئله مشمول افرادی که پدر و مادر آن ها نیز داری مجوز کار یا تحصیل هستند می شود. اگر دانش آموزان با پدر یا مادر خود که دارای مجوز تحصیل یا کار هستند به کانادا وارد شوند دیگر لزومی به نامه قبولی از مدارس در زمان تقاضای مجوز تحصیلی نیست.

مدارک مورد نیاز برای تقاضای مجوز تحصیلی برای اعزام دانش آموز به کانادا ابتدایی:

•نوشته موثق قبولی از مدارس

•پاسپورت موثق یا مدرک سفر

•شناسنامه

•ساپورت مالی و قابلیت فراهم سازی مخارج

اسناد اضافه:

•ارائه برگه مربوط به تشریح علت تحصیل در کشور کانادا

•بیانیه متولی دانش آموز

اعزام دانش آموز به کانادا دبیرستان

اعزام دانش آموز به کانادا یکی از راه های مهاجرت به این کشور است که دارای شرایط منحصر به فردی است. دبیرستان های این کشور در حیطه توسعه ترین تجهیزات و همچنین پشتیبانی کلاس های کوچک برای عرضه علاقه شخصی سرمایه گذاری نموده اند. ترغیب دانشجویان برای به حقیقت رساندن آمال خود امری عادی است. امور اضافی نظیر ورزش، هنر و فرجه های هدایت دانشجویی بسیار است. کانادا معمولاً از لحاظ فرهنگی بسیار متنوع است و برای ساکنین این کشور شناخته شده است. اکثر مدارس کشور کانادا پروگرام های ویژه ای را عرضه می دهند که فعالیت های اجتماعی بومی و شراکت بین المللی را شامل می شود.

اعزام دانش آموز به کانادا از بافتار حمایتی عالی در حین ورود به این کشور برخوردار می شوند. اکثر دبیرستان ها به دانش آموزان فرا بومی، پروگرام های برجسته، معلمان ESL, پروگرام های خانوادگی، تور های فرهنگی در آخر هر هفته و خیلی خدمات دیگر را عرضه می کنند.

افزون بر این مؤسساتی نظیر مدارس مستقل موثق کانادایی و سازمان مؤسسات آموزشی غیر دولتی این اعتماد را به دانش آموزان می دهد که قوانین مدارس و سازمان های اقامتی این کشور مورد پشتیبانی قرار می گیرند و به خانواده های فرا بومی برای یافتن مدارس مطلوب برای فرزندان خود یاری می دهد.

دانش آموزان دبیرستانی فرا بومی که علاقه زیادی به تحصیل در کشور کانادا را دارند بایستی مجوز تحصیل احراز نمایند به استثنای اینکه:

•پدر یا مادر یکی از آنها ساکن یا مقیم دائمی این کشور باشد.

•پدر یا مادر مجوز کار ، تحصیل در کشور کانادا را داشته باشند.

•پدر یا مادر هیچ یک به‌صورت فیزیکی در این کشور نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *