آشنایی با مؤسسات مهاجرتی برای اعزام دانش آموز به انگلستان

آشنایی با مؤسسات مهاجرتی برای اعزام دانش آموز به انگلستان

اعزام دانش آموز به انگلستان دارای چه شرایطی است؟ برای تحصیل دانش آموزان در خارج کشور بایستی چه مواردی رعایت شود؟ چه کشورهایی برای ادامه تحصیل دانش آموزانی که به سن قانونی نرسیده اند مناسب است؟ هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان و در کشورهای دیگر به چه میزان است؟ شرایط سکونت و خوابگاه برای افرادی که قصد ادامه تحصیل دارند چگونه است؟ آیا برای اعزام دانش آموز به انگلستان بایستی مجوز های خاصی داشت؟ در این مقاله سعی بر آن شده است که به این پرسش ها و پرسش های بسیار دیگر در حیطه ادامه تحصیل برای افرادی که هنوز به سن قانونی نرسیده اند پاسخ داده و عمده ترین مسائل مربوط به آن تشریح شوند.

خیلی از خانواده های علاقه دارند که فرزند خود را برای تحصیل به کشوری دیگر که امکانات و تجهیزات پیشرفته ای دارد بفرستد تا بدین وسیله آینده روشنی را برایش رقم بزند. لازم به ذکر است که دانش آموزانی که هنوز به سن قانونی نرسیده اند نیازمند عرضه مدرک زبان نیستند فقط مسئله اصلی که در این حیطه بسیار مورد توجه است مربوط به خوابگاه، محل سکونت و پرداخت شهریه می باشد.

مؤسسات حقوقی مهاجرتی معتبری در این راستا وجود دارند که اعزام دانش آموز به انگلستان را برای متقاضیان به شکل ضمانتی انجام می دهند. مخارج تحصیلی در این کشور در مدرسه های دولتی کاملاً رایگان است. اما هزینه برخی از کارها نظیر سوارکاری، اتراق، غذا و نوشیدنی بایستی پرداخت شود. یک نکته حائز اهمیت که ذکر آن خالی از لطف نیست این است که متقاضیان می توانند تحصیلات خود را از طریق بورسیه مهیا سازند.

شرایط اعزام دانش آموز به انگلستان به شرح زیر است:

• اگرچه پدر و مادر قصد داشته باشند که فرزند خود را برای تحصیل به انگلیس بفرستند بایستی قبل از هر کاری از یک مدرسه بین المللی در این کشور پذیرش دریافت نمایند.

•بایستی مخارج مربوط به آموزش و مکان تردد دانش آموز و… را از همان ابتدا مهیا سازند و مدارک و اسناد مربوط به آن را به سفارت عرضه نمایند.

•اگرچه دانش آموز قصد دارد که به تنهایی برای تحصیل در این کشور مبادرت نماید بایستی رضایت نامه پدر و مادر خود را به سفارت ارائه نماید.

•چنانچه پدر و مادر بخواهند به همراه فرزند خود به کشور انگلیس بروند بایستی راه جداگانه ای را بگذرانند، آن‌ها می بایست سرپرستی فرزند خود را تقاضا دهند. ادامه تحصیل در هر کدام از مدارس این کشور نیازی به تسلط محصل به زبان انگلیسی ندارد زیرا که در این مدارس برای دانش آموزانی تازه وارد کلاس های پیشرفته آموزش زبان برگزار می کنند.

مسئله حائز اهمیت در رابطه با اعزام دانش آموز به انگلستان این است که:

برای کلیه مبادرت های ذکر شده بالا ، دانش آموزان یا پدر و مادر بایستی دست کم ۳ ماه پیش از آغاز ادوار تحصیلی در کشور انگلستان برای دریافت پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی مبادرت نمایند. افزون بر ویزای سرپرستی فرزند که مخصوص والدین می باشد همچنین ویزای triet 4 child بایستی برای دانش آموزان صدور گردد. با توجه به موارد ذکر شده در رابطه با شرایط اعزام دانش آموز به انگلستان می توان مبادرت های لازم را انجام داد.

همچنین در رابطه با اعزام دانش آموز به انگلستان بد نیست بدانید که مدارس شبانه روزی این کشور آموزش های عالی را عرضه می کنند و به دانش آموز یاری می دهد تا تبحر های خویش را ارتقا دهد و خود را به لویل دانشگاهی برساند. کلیه این مدارس‌ بایستی بر طبق ضوابط سخت‌گیرانه بایستی بر سطح کیفی آموزش، تجهیزات و محافظت از دانش آموزان ترفیع یابد.

آشنایی با مؤسسات مهاجرتی برای اعزام دانش آموز به انگلستان

اعزام دانش آموز و محل اقامت در آن

اساساً اعزام دانش آموز به انگلستان نیازمند مکانی است که در آن اقامت نماید. به همین دلیل دانش آموزان معمولاً در یک مدرسه شبانه روزی با دیگر دانش آموزان همانند یک خانواده زندگی می کنند. محل اقامت دختران و پسران جدا از هم می باشد معمولاً یکی از والدین وجود دارد که در مکان زندگی از دانش آموز محافظت کنند. برای دانش آموزان جدید که برای ادامه تحصیل به این کشور آمده اند معمولاً یک اتاق یا یک خوابگاه مشترک با دیگر دانش آموزان در اختیار آن ها قرار داده می شود.

پناهندگانی که از خیلی وقت پیش در این کشور بوده اند یک اتاق خصوصی در به خود اختصاص داده اند و یا اینکه تنها با یک دانش آموز دیگر هم اتاق هستند و نیز امکان دارد حمام یا سرویس بهداشتی و تجهیزات شستشوی مناسبی داشته باشند. اکثر این خوابگاه ها دارای نواحی مساعد اجتماعی هستند که در آن دانش آموز می تواند با سایر دانش آموزان همسایه خود با راحتی و آسایش به تماشای تلویزیون بپردازند. شاید به همین دلیل است که این روزها مسئله اعزام دانش آموز به انگلستان به یکی از دغدغه های اصلی والدین مبدل گشته است.

اعزام دانش آموز به انگلستان در مقطع دبیرستان

اعزام دانش آموز به انگلستان یکی از روش های دریافت اقامت تحصیلی در این کشور است. کسانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند باید با ادوار آموزشی آن آشنایی داشته باشند. آموزش دانش آموزان در کشور انگلیس در دبیرستان معمولاً در خلال ۲ مرحله انجام می پذیرد. مرحله نخست برای بچه هایی در سنین بین ۱۱ تا ۱۴ سال می باشد، و مرحله بعدی مربوط به دانش آموزان ۱۴ تا ۱۶ ساله است. بهتر است بدانید که بعد از اتمام هر مرحله دانش آموزان مورد سنجش و استعداد آن ها ارزیابی می شود.

مشاوران مدارس توجیهات ضروری را در حیطه قابلیت و استعداد های دانش آموزان به والدین و همچنین خود دانش آموز ارائه می دهند و شیوه های مطلوب و مناسب برای موفقیت هر چه بیشتر را در آینده برای دو طرف شفاف سازی می کند.

دبیرستان ها یا مختلط یا مجزا می باشند. دریافت دیپلم تا اتمام ۱۶ سالگی برای کلیه دانش آموزان در کشور انگلیس اجباری است. بعد از پایان این موارد تعیین مسیر به وسیله خود دانش آموز می باشد. در این شرایط دانش آموز خود تعیین می کند که آیا وارد بازار کار، ادوار فنی دانشکده و یا دانشگاه شود. پیش از ورود به دانشگاه معمولاً یک دوره در نظام آموزشی این کشور وجود دارد و به آن تحصیل تکمیلی گفته می شود. کسانی که تمایل به ادامه تحصیل دارند بایستی دوره های قبل از دانشگاه را سپری نمایند و بعد از آن می توانند به دانشگاه وارد شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *