آشنایی با بهترین روش های مهاجرت تحصیلی در دوره دبیرستان

آشنایی با بهترین روش های مهاجرت تحصیلی در دوره دبیرستان

مهاجرت تحصیلی در دوره دبیرستان یکی از راه های رایج مهاجرت به حساب می آید. چه کشورهایی برای تحصیل در دوره دبیرستان مطلوب هستند؟ مدارک و اسناد مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی برای متقاضیان در دوره دبیرستان کدام هستند؟ شرایط سکونت و خوابگاه برای دانش آموزان چگونه خواهد بود؟ اکثر والدین رغبتی بسیاری در فرستادن فرزندان خود برای ادامه تحصیل دارند تا بدین وسیله بتوانند آینده درخشان را برای آن ها رقم بزنند. لازم به ذکر است که دانش آموزان برای تحصیل در مدارس فرا بومی احتیاج به ارائه مدرک زبان انگلیسی با نمره عالی ندارند فقط مسئله مهمی که در حیطه تحصیل در مقطع دبیرستان در خارج از کشور حائز اهمیت است مقوله مکان زندگی، خوابگاه و پرداخت شهریه است.

مهاجرت تحصیلی در دوره دبیرستان و ادامه تحصیل در کشورهای گوناگون یکی از مهم‌ترین مسائلی است که همیشه مورد التفات متقاضیان بوده و هر سال اشخاص کثیری از این طریق مبادرت به مهاجرت تحصیلی می نمایند. گزینش مطلوب ترین و بهترین کشور برای ادامه تحصیل به عوامل و موارد متنوعی وابسته است که هر فرد با توجه به وضعیت خود بایستی به مطالعه آن ها بپردازد، لیکن امروزه متخصصان کوشایی در حیطه مهاجرت تحصیلی با توجه به مقیاس های اولیه و بسیار مهم فهرستی از مطلوب ترین کشورها برای مقاطع تحصیلی دبیرستان را عرضه نموده اند.

مزایای مهاجرت تحصیلی در دوره دبیرستان

به جرات می توان گفت مهاجرت تحصیلی در دوره دبیرستان یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت به حساب می آید که مزایای بی شماری در حیطه مهاجرت دارد که در ادامه مطلب به ذکر آن ها خواهیم پرداخت.

•آموزش عالی

آموزش عالی یکی بارز ترین عواملی است که اشخاص مبادرت به مهاجرت تحصیلی به ویژه مهاجرت تحصیلی در دوره دبیرستان می نمایند و قطعاً اشخاص جوان ادامه تحصیل خارج از کشور را در حیطه ای دنبال می کنند که در کشور خود در اختیار ندارند یا اینکه در کشور خارجی مدرک موثق و پیشرفته ای را نسبت به کشور خود ارائه می دهند. در هر دوره ای که در کشوری دیگر ادامه تحصیل می دهند وضعیتی برای متقاضی ایجاد می شود که بتوانند به راحتی اقامت خود را به صورت بی نهایت تمدید نمایند. مهاجرت تحصیلی در دوره دبیرستان دانش آموز را توانا می سازد تا افزون بر دریافت مدرک فرا بومی و موثق، باعث پیشرفت زبان انگلیسی شود، زندگی در مکان جدید را امتحان می کنند و با مرزوبوم و فرهنگ های متنوع آشنا می شوند.

•بالا رفتن سطح کیفی زندگی

از مزایای مهاجرت تحصیلی در دوره دبیرستان می توان به این موضوع اشاره نمود که بشر از بدو تولد تا اتمام زندگی همیشه به دنبال یافتن تجارب مطلوب و جدیدی است تا بدین وسیله بتوانند روال زندگی خود را به سمتی ایده آل سوق دهند و برای پیشرفت خود، خانواده و جامعه مؤثر باشد. در این صورت مهاجرت تحصیلی در یک کشور توسعه یافته و به روز سبب می شود تا شخص لویل بالاتر از سطح کیفی زندگی را امتحان نماید و از داشته های مدرن جامعه لذت ببرد.

•بالا بردن مهارت های زبان انگلیسی

بدیهی است زندگی در کشوری که متقاضی برای ادامه تحصیل در نظر گرفته است تمامی پیوند های زندگی روزانه، رسانه ها، مکالمه ها و…

از یک زبانی به غیر زبان مادری شخص به کار گرفته می شود که این امر سبب بالا بردن مهارت زبان انگلیسی می شود‌.

•تجهیزات رفاهی

از دیگر مزایا به سایر کشورها افزون بر افزایش سطح علم و آگاهی شخص سبب افزایش سطح کیفی زندگی او نیز می شود.‌

مطلوب ترین زمان مهاجرت تحصیلی

مطلوب ترین زمان مهاجرت تحصیلی در دوره دبیرستان به عوامل مختلفی وابسته است. معمولاً این نوع مهاجرت به سن شخص و ضوابط مربوط به کشوری منتخب و … بستگی دارد. داوطلبان از سن ۳ تا۱۸ سال برای ادامه تحصیل در مقطع دبستان و دبیرستان مبادرت می نمایند. هر چقدر میزان سن شخص پایین باشد می تواند به آسانی مراحل مهاجرت را طی نماید و به ادامه تحصیل در کشور مورد نظر بپردازد. هم اینکه متقاضی می تواند به همراه خود یکی از والدین را به عنوان پشتیبان به کشور مدنظر ببرد. بایستی این موضوع توجه داشته باشید که فقط به یک نفر از والدین ویزای همراه داده می شود و دیگری از طرق مختلف نظیر کار یا تحصیل می تواند به خانواده خود به پیوندد.

برای داوطلبان تحصیلی در برخی از کشورها مانند انگلستان و استرالیا هیچ اجباری برای گرفتن مدرک زبان موثق وجود ندارد. مهاجرت تحصیلی در دوره دبیرستان برای بازه زمانی بین ۱۴ تا ۱۸ ساله کاملاً مطلوب است این برهه سنی عمومی است و برای اتخاذ تصمیم، مطلوب است به ضوابط کشور مورد نظر جهت مهاجرت تحصیلی رجوع نمود. شخص در این به کلیه قوانین ، فرهنگ ، روش زندگی و زبان آن کشور تسلط پیدا می کند و به راحتی می توان در آینده در بهترین دانشگاه و در بهترین رشته ادامه تحصیل نماید و آینده درخشانی را برای خود به ارمغان آورد.

آشنایی با بهترین روش های مهاجرت تحصیلی در دوره دبیرستان

معایب مهاجرت تحصیلی در دوره دبیرستان

اینکه مزیت های مهاجرت تحصیلی در دوره دبیرستان از معایب آن بیشتر است واقعیتی انکار ناپذیر خواهد بود. اما استفاده از این روش به مثابه سایر روش ها از یک سری عیب و ایراداتی برخوردار است. در این مبحث می خواهیم به چند مورد از معایب آن اشاره کنیم.

•عاطفی و روحی

چنانچه تا به امروز به مدت زمان ۶ ماه الی ۱ سال از خانواده خود دور نبوده آید و از نظر احساسی بسیار به خانواده وابسته هستید و دوری از آن‌ها کاری دشواری است بهتر است از رفتن به کشوری دیگر برای ادامه تحصیل صرف نظر نمایید چون در این حالت جز افسردگی و استرس چیزی برای شما به همراه نخواهد داشت.

•دشواری های مربوط به زبان انگلیسی

•اگرچه زبان خود را در ایران به بالاترین لویل هم رسانیده باشید و از نظر خودتان کاملاً به آن تسلط دارید و هیچ مشکلی ندارید باز هم در این صورت در کشور مورد نظر مخصوصاً در کلاس درس امکان دارد خیلی از مباحث را متوجه نشوید.

•تضاد عقاید

در نهایت مهاجرت تحصیلی در دوره دبیرستان یک شانس بسیار عالی برای فراگیری زبان جدید است اما در آغاز فراگیری این زبان و گفتگو نمودن برای متقاضی امکان دارد دشوار باشد زیرا در آن هنگام احتیاج به باز نمودن حساب بانکی و یافتن محل سکونت هستند. همچنین امکان دارد که شخص با مشکلات فرهنگی با دین، طرح جنسیتی و یا اختلاف های ارتباطی روبه رو شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *